Призначення пенсії: як підтвердити зарплатню, якщо підприємство ліквідовано

Поділитися
Механізм прописаний у законодавстві, але можуть виникнути труднощі.

Через повномасштабне вторгнення Росії, українські пенсіонери стикаються з новими труднощами при призначенні пенсії. Наприклад, шукають методи, як підтвердити свій трудовий стаж без трудової книжки.

Незалежний консультант Сергій Коробкін розповів як підтвердити заробітну плату у разі ліквідації підприємства, пише «На пенсії».

Порядок підтвердження заробітної плати відображено у постанові Кабінету Міністра №919 «Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату».

У ньому сказано, що у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня чи архівних установ не передано, коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.

Довідка про заробітну плату виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), видається управліннями праці та соціального захисту населення, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських та районних рад.

Як наголосив консультант, можуть бути ситуації, коли, наприклад, управління соцзахисту може відмовитись видати довідку про середню зарплату по галузі через те, що людині вже давно призначено пенсію. Така відмова є неприйнятною.

У такому разі він радить написати кілька листів поспіль, можливо, одразу на дві адреси: Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду України або звертатися до суду.

Перше чи друге звернення можуть переслати на нижчий рівень до обласного чи районного управління, але рано чи пізно вони мають перевірити все самостійно та вирішити питання. Це відбувається в тому випадку, якщо відправник додаєте до свого листа попередні відповіді від місцевих органів і пише, що не погоджується з ними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі