Ці цифри називаються у зв'язку з переглянутою методологією оцінки вхідних грошових переказів, а також зростання попиту в сусідніх країнах на робочих-мігрантів.
Згідно з цими даними, Україна є найбільшим одержувачем грошових переказів в регіоні Європи та Центральної Азії, в якому в цілому за минулий рік вони збільшились на 11% - до 59 млрд. долл.
За оцінками СБ, офіційно зареєстровані щорічні потоки грошових переказів в країни з низьким і середнім рівнем доходу в 2018 році досягли 529 млрд. долл.,збільшившись на 9,6% порівняно з попереднім рекордним максимумом 483 млрд. долл у 2017 році.
Минулого року приватні грошові перекази в Україну, за методологією платіжного балансу, досягли рекордних 10,89 млрд. долл., що на 17,5% перевищує показник 2017 року і становить близько 8,3% ВВП порівняно з 8,2% ВВП роком раніше.
Як писали для ZN.UA Костянтин Швабій, доктор економічних наук, професор, Тетяна Яроцька, кандидат економічних наук, і Федчук Світлана, кандидат юридичних наук, за три останніх роки обсяги переказів зросли з менш 6% ВВП до майже 11%.
Детальніше про необхідність усунення подвійного оподатковування для залучення інвестицій заробітчан в українську економіку читайте в матеріалі Костянтина Швабія, Тетяни Яроцкой і Світлани Федчук "Все, що було в Польщі, залишається в Польщі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".