Приватизація в Україні: скільки підприємств Фонду держмайна готові до продажу

Поділитися
Приватизація в Україні: скільки підприємств Фонду держмайна готові до продажу © spfu.gov.ua
Приватизація можлива для 288 підприємств.

За оцінками Фонду держмайна, із 2364 підприємств, які передані в управління Фонду, лише 288 можна виставляти на продаж. Плюс, ще 134 поки що не підлягають приватизації через їхнє соціальне чи стратегічне значення, наприклад, входять до сфери ВПК, повідомляє finance.ua.

82% підприємств у портфелі Фонду – непродуктивні активи:

  • 664 - знаходяться на тимчасово окупованих територіях,
  • 1278 - мають бути ліквідовані за рішенням ФДМУ або у банкрутстві.

Попри війну, процес передачі держмайна з інших органів виконавчої триває. До кінця цього року Фонд планує ухвалити в управління ще орієнтовно 1200 підприємств.

Проте оцінити якість портфеля знову переданих активів Фонд зможе лише після ґрунтовного тріажу — аналізу та сортування всіх переданих об'єктів за критерієм їхньої здатності вести господарську діяльність та наявність ліквідних активів.

«У держвласності сьогодні є колосальна кількість „мертвих“ активів. Ці підприємства існують лише на папері, вони обросли величезними боргами та нецікаві приватному бізнесу. Тому немає сенсу виставляти їх на приватизацію, вони підуть на ліквідацію», — каже директор Департаменту відновлення платоспроможності та припинення діяльності підприємств ФДМ Віталій Жаріков.

Зазначається, що сьогодні половина підприємств із категорії «на ліквідацію» не мають жодних активів, 10% - не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через Prozorro. Продажі, 10% – втратили свої активи, але ще існує можливість повернути їх через суд і потім продати, 30% – це потенційні банкрути.

Як писало ZN.UA, найпопулярніший аргумент у разі приватизації: держава — неефективний власник. Справді, держава може бути ефективним власником дрібних торгових закладів тощо. Але такі великі державні корпорації-монополісти, як «Нафтогаз», «Укрзалізниця» чи «Енергоатом» можуть заробляти десятки мільярдів гривень для державної скарбниці. Приклади для успадкування можна знайти в усьому світі, наприклад, у провідних країнах ЄС, таких як Німеччина, Франція, Норвегія, Швеція, або ж у Китаї, Ізраїлі та арабських країнах... Про це читайте у матеріалі "Україні не потрібні держпідприємства?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі