Приватизацію "Башнефти" в РФ несподівано відклали

Поділитися
Приватизацію Приватизацію "Башнефти" несподівано перенесли на невизначений термін
Тепер російському Мінфіну доведеться шукати гроші для покриття дефіциту бюджету в інших місцях.

Продаж нафтовидобувної компанії "Башнефть", яка повинна була стати однією з двох головних приватизаційних угод року, закінчилася, не почавшись.

Голова уряду РФ Дмитро Медведєв прийняв рішення про перенесення приватизації "Башнафти", це рішення було схвалено президентом, сказала "Интерфаксу" прес-секретар прем'єра Наталія Тімакова ввечері у вівторок, 16 серпня.

За її словами, процес перенесений "на більш пізній термін". Але вона не уточнила, з яких причин було прийнято таке рішення.

На початку травня президент РФ Володимир Путін схвалив можливість приватизації держпакету 50% плюс одна акція "Башнефти". Вартість 50,08%-вої частки в статутному капіталі "Башнафти", що належить Росмайну, була оцінена незалежним оцінювачем в інтервалі від 297 млрд рублів до 315 млрд рублів.

Другий після РФ акціонер "Башнефти" - Башкирія, яка володіє 25,79% голосів (25% статутного капіталу) і зі своїм пакетом розлучатися не планує. Після перенесення приватизації влада Башкирії вже привітала це рішення.

У прес-службі президента Башкортостану Рустема Хамітова також підтвердили, що він звертався до федеральних керівників з пропозицією перенести приватизацію держпакету.

Джерело РБК назвало причиною вирішення те, що уряд РФ задумався про доцільність продажу компанії на такому низькому ринку. Також свою роль зіграла можливість продати 19,5% "Роснефти" і акції інших компаній, відзначило джерело.

Нагадаємо, восени 2014 року в Росії був заарештований один з найбільших російських олігархів - Володимир Євтушенков, голова ради директорів ВАТ АФК "Система". Влада пояснила такі заходи нібито "кримінальною справою за фактом розкрадання акцій підприємств, що входять у паливно-енергетичний комплекс Республіки Башкортостан, та їх легалізації".

Саме Євтушенкову належав найбільший пакет у 71% акцій "Башнафти". У жовтні 2014 року суд в Москві задовольнив позов Генпрокуратури РФ, визнавши незаконною приватизацію компанії ще в 1990-х роках (і подальший її перепродаж) і повернув акції компанії державі.

Кремль заперечував політичну підоснову арешту, який нагадав оглядачам про розгром Юкоса, що відбувся більше 10 років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі