Приватбанк зважився на реструктуризацію кредитного портфеля фізичних осіб, сформованого до націоналізації. Загальний проблемний роздрібний портфель Приватбанку - це 87,7 млрд грн і понад 950 тис. договорів. З 87,7 млрд грн реструктуризації підлягають 48,5 млрд, або 294 тис. кредитних угод. В пул потрапила тільки заборгованість, що виникла до 19 грудня 2016-го, тобто до націоналізації Приватбанку, при цьому були виключені кредити, видані жителям окупованих і анексованих територій, кредити військовослужбовцям, нерезидентам, кредити під поруку, угоди з ознаками шахрайства та ін.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, показово, що тільки 12,3 млрд грн з 48,5 млрд - це балансова заборгованість, що включає тіло кредитів і відсотки за ними, решта 36,2 млрд грн - це не балансова заборгованість - штрафи, пеня комісії.
"Приватбанк чесно зізнається, що в ході масової реструктуризації розраховує стягнути близько 20% заборгованості. Інші засоби, очевидно, доведеться списати в рахунок сформованих резервів, звичайно, після відповідного рішення його акціонера, тобто Мінфіну. Клієнтів, яким будуть пропонувати різні варіанти реструктуризації, розбили на групи: споживче кредитування, роздрібні кредити і кредити малому і середньому бізнесу, - зазначає оглядач. - Понад 31 млрд грн заборгованості, - це беззаставні роздрібні кредити. Ті самі кредитні картки Gold і VIP, які банки щедро роздають клієнтам на кожному розі, кредити "на всякий випадок", "експрес"-кредити, "швидкі" кредити, "кеш"-кредити, розстрочки, оплати частинами та інше".
Детальніше про реструктуризацію кредитів Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Зрозуміти і простити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".