Приватбанк не буде платити власникам євробондів, які потрапили під bail-in – Англійський суд

Поділитися
Приватбанк не буде платити власникам євробондів, які потрапили під bail-in – Англійський суд
Суд Англії оголосив своє рішення та надав роз'яснення.

Сьогодні, 16 березня, суддя Високого суду Англії та Уельсу пан Закаролі публічно проголосив судове рішення за результатами розгляду клопотання Довірчого управителя (Madison Pacific) щодо надання роз'яснень та відповідно до часткових арбітражних рішень, ухвалених арбітражним судом 13 червня 2019 року в рамках проваджень відносно єврооблігацій Приватбанку, які випущені у 2010 та 2013 роках.

Англійський cуд дійшов висновку, що, з огляду на незаконність дій Колишніх власників відносно Облігацій, яку було остаточно встановлено судом і на підставі якої були ухвалені Арбітражні рішення, та враховуючи положення Договорів про довірче управління, на які покладається Довірчий управитель, Довірчий управитель має право здійснити виплати відповідно до механізму, передбаченому в Арбітражних рішеннях, і не нестиме відповідальності у зв'язку з цим перед кінцевими власниками рахунків.

Це судове рішення фактично підтверджує Арбітражні рішення та механізм виплати, затверджений арбітражним судом, та означає, що у разі набрання чинності Арбітражними рішеннями належним чином, Приватбанк буде зобов'язаний здійснити виплату за Облігаціями тільки обмеженому класу держателів.

Відповідно, навіть якщо ПриватБанк буде зобов'язаний здійснити будь-які виплати, такі виплати будуть істотно меншими за сукупну суму вимог, заявлених Довірчим управителем в арбітражних провадженнях. У разі успіху лінії захисту ПриватБанку щодо визнання процедури "bail-in" банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат взагалі.

Читайте також: Верховний суд не допустив представників ЄС на засідання щодо вкладів Суркісів у Приватбанку

Нагадаємо, що у своїх Арбітражних рішеннях суд визнав обґрунтованими доводи ПриватБанку щодо незаконності і, як результат, ухвалив, що ПриватБанк не буде зобов'язаний здійснювати виплати за Облігаціями, випущеними як у 2010 році, так і 2013 році, кінцевими держателями яких є певні особи, пов'язані з колишніми власниками, або особи, що діють в їхніх інтересах.

Крім того, арбітражним судом встановлено механізм визначення осіб, які матимуть право на отримання виплат, і осіб, які не матимуть такого права. Тільки ті кінцеві власники рахунків, які увійшли до так званої Групи держателів облігацій, що доручили ініціювати провадження, та які, як було доведено, не мають відношення до незаконних дій, пов'язаних з їхнім володінням Облігаціями, були визначені на тому етапі арбітражним судом як такі, що мають право на отримання виплат.

Додамо, що під процедуру націоналізації потрапили кошти пов'язаних осіб на загальну суму 29,4 млрд грн, завдяки цьому вдалося зменшити фінансове навантаження на країну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі