"Приватбанк" через суд намагався розірвати договір лізингу на 247 автозаправні станції мережі "Приват", але суд за позовом 38 компаній-орендарів цих АЗС заборонив банку здійснювати дії по поверненню або витребування об'єктів лізингу. Про це зазначається в рішенні суду.
У документі повідомляється, що в 2016-му році 15 компаній групи з орбіти групи "Приват" уклали з "Приватбанком" низку договорів фінансового лізингу на 247 АЗС у 20 областях країни.
У подальшому ці АЗС були передані 38 компаніям-орендарям.
Як повідомляє enkorr з посиланням на судові процеси, які в 2019 році проходили між "Приватбанком" та цими компаніями, загальна сума заборгованості 14 з 15 компаній-власників АЗС за договорами лізингу становить 2,015 млрд грн.
З цих судових процесів також стало відомо, що у 2017 році ПАТ "Укрнафта" офіційно зверталася до "Приватбанк" з проханням дати згоду на передачу компанії в сублізинг як мінімум частини цих АЗС.
Відзначається, що в даний час "Приватбанк" "здійснює активні дії з розірвання договорів лізингу і повернення об'єктів лізингу".
Відзначається, що банк направив в адресу лізингоодержувачів повідомлення про розірвання договору лізингу і пред'явив вимоги про повернення майна, в яких попередив про можливість примусового повернення.
Заявники вважають, що зазначеними діями суттєво порушуються їх права на мирне володіння і користування автозаправних станцій (АЗС) в загальній кількості 247 одиниць.
Господарський суд Києва заборонив "Приватбанку" здійснювати дії по поверненню або витребування об'єктів лізингу.
247 АЗС складають 25% від загальної кількості АЗС групи "Приват" без урахування станцій "Укрнафти".
Нагадаємо, що в понеділок, 16 березня, в 11:00 Палата Верховного Суду розгляне справи за позовом братів Суркісів проти НБУ про їх пов'язаності з бувшими власниками "Приватбанку".