«Прибутки», які обіцяв Вітренко «Нафтогазу», існують лише на папері – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Прибутки», які обіцяв Вітренко «Нафтогазу», існують лише на папері – експерт © investgazeta.net
Намалювати «прибутковість» за минулий рік і не потонути при цьому Вітренко зміг завдяки двом маніпуляціям, пояснює Микола Тесля.

«Прибутки», які обіцяв Юрій Вітренко «Нафтогазу», існують лише на папері: чому так, пояснює енергетик Микола Тесля у статті «”Нафтогаз” має бути зруйнований».   

«Уряду Юрій Юрійович обіцяв принести значні прибутки, які нібито «не зміг забезпечити попередній менеджмент». Нагадаю, злам корпоративного управління та звільнення попереднього менеджменту відбулися під гаслами «вони принесли збитки». Той факт, що під «збитками» мались на увазі невиплачені борги Фірташа та регіональних теплових компаній, нікого не бентежив, тому Вітренко отримав омріяне крісло під умову виведення компанії «в прибуток». Суто формально Вітренко це навіть зробив: фінансовий звіт за 2021 рік фіксує «прибуткову роботу». Проблема в тому, що ці прибутки існують насправді лише на папері», - йдеться у статті. 

За словами енергетика, намалювати «прибутковість» за минулий рік і не потонути при цьому Вітренко зміг завдяки двом маніпуляціям: з оцінкою справедливої вартості накопичених боргів та з грошима державної компанії ОГТСУ — оператора газотранспортної мережі. 

«Основний бізнес Нафтогазу – продавати газ підприємствам теплокомуненерго і газовим компаніям Фірташа, які, донедавна постачали газ населенню. Через адміністративно обмежені тарифи або з інших причин ці контрагенти розраховуються з Нафтогазом дуже погано і постійно накопичують борги, чекаючи їх чергового списання державою, що вже неодноразово відбувалося. Тобто, на папері Нафтогаз визнає значні доходи. Але зрозуміло, що ці гроші компанія якщо і отримує, то не у повному обсязі і нескоро», – пояснює автор. 

У 2021 році, вже за Вітренка, Нафтогаз не відобразив у своїй звітності реальну вартість такої сумнівної заборгованості від газових компаній Фірташа і теплогенеруючих підприємств. Розраховуватися краще вони не стали, їхні борги продовжили зростати прискореними темпами. 

«Ця маніпуляція з резервами на сумнівну заборгованість і допомогли Вітренку показати прибуток, не підкріплений надходженнями», – резюмує енергетик. 

Нагадаємо, 14 вересня народний депутат та колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко опублікував звернення до президента Володимира Зеленського із проханням звільнити голову правління «Нафтогазу» Юрія Вітренка. За словами Кучеренка, діяльність Вітренка призвела до кризового становища компанії та Оператора нафтогазової системи України. Тому окрім звільнення чинного голови правління, слід провести аудит усіх підприємств, що входять до складу компанії — з подальшим обов'язковим оприлюдненням його висновків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі