Росії, щоб утримати в 2016 році дефіцит бюджету на рівні 3% ВВП при цінах на нафту в $ 25 за барель, треба було б скоротити бюджетні витрати на 3,4 трлн рублів, підрахували експерти Центру розвитку Вищої школи економіки.
Якщо при середньорічній ціні нафти $ 40 і курсі долара 70,6 рубля обсяг недоотриманих доходів складе близько 1 трлн рублів, то при ціні нафти $ 25 і курсі нижче 83 рубля бюджет втратить понад 3,4 трлн рублів, йдеться в щомісячному огляді Центру.
"З урахуванням вже закладеного в початковий бюджет дефіциту у розмірі 3% від ВВП покрити такий обсяг недоотриманих доходів за рахунок Резервного фонду, нового 10%-ного секвестру незахищених витрат і закладених всередину видаткової частини бюджету "президентських" резервів нереально. Збереження нинішньої кон'юнктури навіть протягом одного року потребує прийняття радикальних рішень для балансування бюджету в середньостроковій перспективі не пізніше початку наступного року, а краще - вже в цьому році", - вважають експерти.
Якщо не переглядати бюджет, то при ціні на нафту в $ 40 дефіцит бюджету складе 4,5% ВВП, при $ 25 за барель - 7,6% ВВП, говориться в огляді.
При реалізації сценарію з ціною на нафту $ 40 дефіцит бюджету 2016 року може бути профінансований за рахунок коштів Резервного фонду, навіть якщо обсяги внутрішніх та зовнішніх запозичень залишаться на колишніх рівня. Але є одне але - в цьому випадку 90% обсягу фонду буде витрачено до кінця року.
Раніше екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін заявляв про те, що ціна на нафту марки Brent вище $ 20-30 доларів за барель буде для економіки Росії "преміальним бонусом".
Також оглядачі відзначають, що Росія не зможе фінансувати війну проти України при ціні нафти в $ 20 за барель. Російський бюджет на 2016 рік був сформований на основі ціни на нафту на рівні $ 50 за барель, нафтові доходи досі забезпечують половину доходів РФ.