При Кучмі були приватизовані понад 100 тис. підприємств, а при Порошенку — тільки 460

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
При Кучмі були приватизовані понад 100 тис. підприємств, а при Порошенку — тільки 460 © news.dtkt.ua
Сьогодні є що приватизувати, але немає ефективної політики приватизації.

Якщо за роки правління Леоніда Кучми було приватизовано понад 100 тис. підприємств, то за 2014-2017 рр.. - тільки 460. За президентства Л. Кучми були розроблені і затверджені чотири програми приватизації. Частка приватного сектора економіки у 2004 р. була доведена до 70%. Незважаючи на великі масштаби пільгової приватизації (до 75%), визначеної законами та постановами Верховної Ради, від приватизації було отримано близько 20 млрд грн, або 3,4 млрд дол.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна". За його словами, за наполяганням президента були прийняті заходи для переходу від пільгової до грошової приватизації.

"І якщо у 1992-1998 рр. внаслідок згаданих пільг оплата приватизованих об'єктів засобами становила 10,4%, то в 1999-2004 рр., завдяки переходу на грошову приватизацію, - 84,4%, - зазначає автор. - До речі, за 2014-2017 рр.. приватизовані тільки 460 підприємств, а до бюджету отримано лише 4,2 млрд грн, або 0,2 млрд дол. Це менше 10% від передбаченого бюджетними законами. Таким чином, приватизувати було що, але не було ефективної політики приватизації".

Детальніше про порівняння розвитку української економіки в різні періоди читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Сага про українські реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі