Презентовано Водневу стратегію України: кілька десятиліть і країна стане водневим хабом Європи

Поділитися
Презентовано Водневу стратегію України: кілька десятиліть і країна стане водневим хабом Європи © depositphotos/Viacheslav_Petrusha
У країни є потенціал стати лідером водневих технологій та надійним партнером ЄС.

Вперше в Україні з’явився проєкт Водневої стратегії країни. Про це повідомила та опублікувала документ «Енергетична асоціація “Українська Воднева Рада”.

Зазначається, що документ містить повний перелік заходів, які необхідні для “зеленої” трансформації України. Зокрема визначено, як виробництво та використання “зеленого” водню може допомогти декарбонізувати економіку України та покращити її стан.

«Стратегія об'єднує усі напрями майбутнього водневого розвитку — від R&D, досліджень та інновацій до перетворення України у глобального експортера новітнього енергоносія. Найближчою метою Водневої стратегії України є нарощування додаткових потужностей з виробництва водню, напрацювання регуляторної бази, розширення використання новітнього палива у транспортній галузі та початок експортних продажів українського водню», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до документу, до 2030 року в Україні зросте та диверсифікується водневий сектор. Країна стане лідером водневих технологій та надійним партнером ЄС. До 2050 року швидко розшириться ринок водню, зокрема його експортного складника. Результат — у 2050 Україна вже матиме репутацію водневого хабу Європи.

На думку авторів документу виробництво та експорт водню будуть потужним драйвером для української економіки. Водневі технології сприятимуть залученню інвестицій в українську енергетику, індустрію та транспортний сектор. Держбюджет отримає додаткові мільярдні надходження, а люди — сотні тисяч робочих місць.

Як писало ZN.UA, інтерес до водневої енергетики в останні роки зашкалює, саме її найчастіше називають енергетикою майбутнього й головним козирем у боротьбі з кліматичними змінами. А Україну бачать мало не головним постачальником «зеленого» водню в Європу. Райдужні перспективи, якщо не заглиблюватися в деталі. Докладніше читайте у тексті Бориса Ільєнко, ученого секретара Інституту газу НАН України - "Зелений" водень. Лікнеп для України"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі