Прем’єр Британії Ріші Сунак у своєму блозі для The Telegraph запропонував свої шляхи як знизити вплив Росії та Путіна особисто на світову економіку.
“Людина, яка несе відповідальність за таку кількість кровопролиття в Україні та економічну боротьбу в усьому світі, не буде цьогоріч на саміті G20, щоб зустрітися зі своїми колегами. Він навіть не намагатиметься пояснити свої дії. Натомість він залишиться вдома, а ми з вами візьмемося за поставлене завдання”, - розпочинає свій матеріал глава британського уряду, констатуючи, що на саміті Великої двадцятки в Індонезії одне місце залишиться вільним.
Згадує, що українці все ще жахливо страждають від безперервних російських бомбардувань і тривалих відключень електроенергії за майже мінусових температур пізньої осені. Новообраний прем'єр підкреслює:
“Ми продовжуватимемо тренувати українські війська та надавати життєво важливе оборонне військове обладнання, як-от додаткові 1000 ракет протиповітряної оборони та понад 25 000 зимових наборів для екстремальних холодів, які я пообіцяв минулого тижня.
...Ми залишаємося найбільшим європейським військовим донором для України, надаючи цього року 2,3 мільярда фунтів стерлінгів”.
Росія намагається задушити світову економіку, зазначає Сунак. “Ми повинні об’єднатися, щоб відновити економічну стабільність”.
Декілька пунктів від Ріші Сунака, які можуть змінити ситуацію:
- Перш за все, ми повинні продовжувати надавати термінову підтримку там, де це найбільше потрібно взимку. Ми допомагаємо народу України, оскільки його національна інфраструктура зазнає атаки безпілотниками та ракетами.
- По-друге, ми повинні покласти край жахливому шантажу Росії у питанні постачання продовольства. Я підтримую генерального секретаря ООН у тому, щоб вантажі зерна продовжували рухатися в Чорному морі, і закликаю всі ті країни, які можуть виробити більше продовольства або вивільнити запаси, зробити це, щоб допомогти збільшити постачання.
- По-третє, ми повинні вжити термінових заходів для захисту економічної безпеки. Це означає захист наших ланцюгів постачання та швидкий перехід від залежності від енергії таких країн, як Росія, які прагнуть використати її проти нас.
“Ми не дозволимо наше економічне майбутнє стати заручником дій держави-ізгоя, як і наші союзники”, – підсумував Сунак.