Прем'єр-міністр Олексій Гончарук переконаний, що зміцнення курсу гривні відображає зростаючий попит на національну валюту, що має як свої плюси, так і мінуси. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", пише ЕП.
"Я б не став говорити, що зміцнення гривні - це негативне явище... Існуючі тенденції показують нам, що якщо економіка зростатиме, то, звичайно, в нормальних умовах гривня буде зміцнюватися", – заявив Гончарук.
Прем'єр назвав серед переваг підвищення курсу гривні зростання зарплат в доларовому вираженні, здешевлення інвестиційного імпорту. Негативно подорожчання гривні впливає на експортерів та бюджет.
Гончарук не став прогнозувати курс у перші місяці нового року, зазначивши, що це більше прерогатива Національного банку.
У той же час він повідомив, що орієнтовно за підсумками лютого буде ставитися питання про коригування макропрогнозу на 2020 рік і внесення відповідних змін до держбюджету.
"В умовах, коли активно змінюються макроекономічні умови, звичайно, бюджет буде переглядатися. Це нормальний процес. Очевидно, що вже в перших місяцях ми отримаємо новий макропрогноз. Будемо сідати з фахівцями Національного банку і планувати, яким чином нам реагувати на те, що відбувається", - сказав прем'єр.
Як повідомлялося, уряд в 2020 році очікує середньорічний обмінний курс долара на рівні 27,5 гривень, при цьому оптимістичному сценарії курс може становити близько 24 грн/долар.
Міжнародний валютний фонд оновив прогноз курсу долара до гривні до кінця 2019 року і на наступні роки. МВФ очікує, що за підсумками цього року долар коштуватиме в середньому 26,75 грн, в 2020 - 27,72 грн, в 2021 - 28,7 грн.
Бізнес при плануванні бюджету на наступний рік закладає вартість валюти на рівні 28 грн/долар, повідомляється в дослідженні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) "Глобальний огляд економіки України".