Представники Мінфіну США вирушать до Європи, щоб обговорити дотримання ліміту цін на російську нафту 

Поділитися
Захід намагається посилити контроль за дотриманням обмеження, оскільки РФ знаходить лазівки для обходу санкцій. 

Двоє чиновників Міністерства фінансів США наступного тижня вирушать до Європи, щоб обговорити з урядовцями та лідерами приватного бізнесу забезпечення дотримання верхньої межі ціни на російську нафту. Про це повідомляє Reuters.

Помічник міністра фінансів США з питань фінансування тероризму та фінансових злочинів Елізабет Розенберг, а також помічник міністра з питань економічної політики Ерік Ван Ностранд відвідають Брюссель 18 грудня та Лондон 19-20 грудня.

“Вони обговорюватимуть весь спектр варіантів політики, пов'язаних з обмеженням ціни, включаючи нещодавні кроки, зроблені як США, так і ЄС та іншими членами коаліції", - повідомило джерело Reuters.

Поїздка відбудеться після того, як у четвер, 14 грудня, країни Європейського Союзу погодили 12-й пакет санкцій проти Росії, включаючи посилення вимог до компаній щодо дотримання встановленого G7 граничного рівня ціни на російську нафту.

Наприкінці грудня минулого року Захід встановив “стелю ціни” на нафту РФ, яка транспортується морем, на рівні 60 доларів. Механізм забороняє західним компаніям надавати морські послуги, включаючи фінансування, страхування і транспортування нафти, проданої за ціною, вищою за верхню межу.

Обмеження змусило Росію переорієнтувати продаж нафти на значно більш віддалені країни, такі як Китай та Індія, а також інвестувати у тіньовий флот застарілих танкерів.

РФ змогла частково уникнути впливу санкцій, оскільки ціна на нафту зросла цього року.

Міністерство фінансів США почало жорсткіше контролювати дотримання “стелі цін” у жовтні, запровадивши перші санкції проти власників танкерів, що перевозили російську нафту за ціною, вищою за верхній ліміт. Аналогічні заходи були вжиті в листопаді та грудні.

Раніше видання Politico писало, що зусилля Заходу, спрямовані на обмеження доходів Росії від продажу нафти фактично провалилися через рік після того, як були вперше узгоджені. РФ навчилася вправно обходити обмеження ціни на свою нафту і це змушує G7 та союзників шукати шляхи посилення контролю.

Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти — у статті Артема Куюна та Івана МарченковаХто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі