Правління Нафтогазу отримало понад 600 мільйонів винагороди в збитковому 2020 році

Поділитися
Правління Нафтогазу отримало понад 600 мільйонів винагороди в збитковому 2020 році
Група Нафтогаз у 2020 році отримала збиток в 19 млрд гривень

Члени правління НАК «Нафтогаз» в збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди. І це при тому, що збиток в зазначеному році склав 19 млрд гривень. Про це повідомляє «Економічна правда».

У розпорядженні редакції є звернення нового голови правління «Нафтогазу» Юрія Вітренка до наглядової ради для затвердження звіту про їх винагороди.

У листі глава НАКу просить спостережну раду компанії на засіданні розглянути і затвердити звіт про винагороди членів правління. «Відсутність цієї частини в звіті 2020 року (який був, проте, опубліковано в 2019 році), негативно впливає на імідж компанії і створює основу для зайвих спекуляцій», - пояснює він.

У додатку до звернення міститься і безпосередньо звіт Комітету. Так, в 2020 році голова правління Андрій Коболєв отримав 347 млн грн винагороди незважаючи на збитки Нафтогазу за підсумками року.

У той же час, з цієї суми 338,6 млн грн (9,3 млн дол) - друга частина виплат, передбачених за перемогу в Стокгольмському арбітражі. Із загальної винагороди суто зарплата Коболєва на посаді становила 6,3 млн грн на рік.

Загалом винагорода членів правління складається з базової частини (зарплата і лікарняні), винагороди за виконання роботи на інших ключових посадах в групі Нафтогаз і змінної частини, що включає річну премію та інших виплат.

Тому при зарплаті в 7,4 млн грн, перший заступник голови правління Сергій Перелома отримав ще 24,7 млн грн за «виконання роботи на інших ключових посадах в Групі Нафтогаз» (з них 18,5 млн грн виплачено в квітні 2021 року). Загальна винагорода склала 62,8 млн грн.

Отто Ватерландер, директор по трансформаціям, при окладі 8,8 млн грн отримав загальну річну винагороду в 59,5 млн грн. Фіндиректор Петер ван Леонова з окладом 7,4 млн грн - 45,9 млн грн. Директор з юридичних питань Ярослав Теклюк отримав 93,8 млн грн винагороди з урахуванням 5,6 млн грн посадового окладу.

До 21 січня 2020 року членами правління були також Юрій Колбушкін і Микола Гавриленко, вони в минулому році отримали 0,9 млн грн і 0,2 млн грн відповідно.

У той же час, у зв'язку з пандемією COVID-19 в минулому році уряд обмежив розмір заробітної плати керівників виконавчих органів і членів наглядових рад держкомпаній до 47 тисяч гривень на місяць. Це обмеження Кабмін скасував лише 28 жовтня.

Раніше повідомлялося, що окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) зупинив дію розпорядження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яким відомство вимагало від наглядової ради "Нафтогазу" припинити контракт з главою компанії Юрієм Вітренко.

"Таке рішення суд ухвалив 5 липня в порядку забезпечення позову Юрія Вітренка про скасування розпорядження НАЗК. Рішення ОАСК логічно узгоджується з висновками міжнародної юридичної компанії, які є в розпорядженні" Нафтогазу ", і свідчать, що НАЗК діяло з очевидними порушеннями закону", - йдеться в прес-релізі НАК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі