Ідея «соціального» віце-прем’єра Сергія Тігіпка скоротити кількість податків з 23 до 9 за рахунок в т.ч. «укрупнення» різних податків орієнтована не стільки на полегшення життя бізнесу, скільки на формальне покращення позицій України в рейтингу Світового банку «Doing Business». Однак така тактика себе навряд чи виправдає – оцінки щодо інвестиційної привабливості України не поліпшаться.
Таку думку в коментарях DT.UA висловив директор департаменту податкової політики Інституту бюджету та соціально-економічного розвитку Артем Рудик.
Инвесторы негативно оценивают инвестклимат в Украине и не ждут его улучшения
«Тут підмінюються поняття. Пропонується фактично не скоротити перелік податків, а називати кілька податків однією назвою. Умовно кажучи – якісь рентні платежі назвати акцизом і казати, що в нас не 2 податки, а один тільки… Ті люди, які (в Світовому банку – ред.) займаються складання рейтингу, не дурні. Так просто їх навколо пальця не обведеш – без кардинальних змін в умовах господарювання в Україні навряд чи можна поліпшити свій рейтинг», - наголосив експерт.
На думку Рудика, принципово не полегшить життя малого й середнього бізнесу надання йому можливості один раз на рік подавати податкову декларацію, а не 4 рази, як зараз. «За великим рахунком це нічого не змінює. Це така поверхова норма, яка великих питань не знімає», - додав фахівець. !zn
Читайте также:
Западные инвесторы не хотят вести бизнес в Украине из-за невозврата НДС и налоговиков-рейдеров
Российскому бизнесу в Украине мешают конфликты с силовиками и налоговой, - посольство РФ
Иностранных инвесторов отпугивает от Украины безнаказанность недобросовестных заемщиков
Тигипко признает проблемы с прессингом бизнеса со стороны таможни и налоговой