Правила перевезення ручної поклажі авіакомпанії «МАУ» Коломойського не порушують законодавства – рішення АМКУ

Поділитися
Правила перевезення ручної поклажі авіакомпанії «МАУ» Коломойського не порушують законодавства – рішення АМКУ © https://www.facebook.com/profile.php?id=100008142459311
Антимонопольний комітет прийняв рішення не на користь споживачів авіаперевезень.

Північне міжобласне територіальне відділення АМКУ провело дослідження конкурентності нових правил перевезення малого багажу МАУ та іншими авіакомпаніями. Про це пише проєкт «Ліга антитрасту».

Нагадаємо, що у березні 2019 голова Київського тервідділення (ТВ) АМКУ (нині Північне міжобласне) О. Хмельницький розповів виданню ЕП про намір дослідити чи є конкурентними правила авіаперевезень ручної поклажі та чи не обманюють вони споживача. Оскільки при цьому споживач купує квиток не за тією ціною, яку він першою побачив при пошуку, а за значно вищою.

До того питання оплати ручної поклажі занепокоїло європейські антимонопольні відомства. Так, з осені 2018 стали діяти нові правила перевезення багажу та ручної поклажі. Наприклад Wizz Air та Ryanair дозволяли безкоштовно брати на борт літака тільки одну сумку. Вона мала вміщатися під сидінням, а її розмір не повинен перевищувати 40х30x20 см та вагу 10 кг. За більші габарити треба було доплачувати від 5 до 25 євро за валізу. Однак через місяць антимонопольне відомство Італії визнало такі обмеження нечесною торговою конкуренцією і оштрафувало обох лоукостерів сумарно на 4 млн. євро. Wizz Air та Ryanair оскаржили санкції, остаточного рішення ще немає.

З січня 2019 МАУ теж ввів нові правила перевезення ручної поклажі. Пасажири тепер мають сплачувати 15 євро за кожну додаткову сумку вагою до 5 кг. та розміром 40х30x10 см. і 80 євро за валізу від 5 до 12 кг. Розмір основної - 55х40x20 см, 7 кг, а всі особисті речі, які везуть окремо від основної валізи (пакети з Duty Free, ноутбук тощо) вважаються додатковим місцем і підлягають оплаті – 15 євро. 

«Ліга антитрасту» запитала у ТВ чим же закінчилось їх дослідження. Виявилося, що перевіряли майже півтора роки. В решті-решт дійшли висновку, що «дії авіакомпанії МАУ… не мали/не могли мати негативного впливу на умови конкуренції на ринку перевезення пасажирів повітряним транспортом».

«Начебто ринок авіаперевезень конкурентний, інші авіакомпанії теж встановили обмеження, а отже пасажири можуть вибирати авіакомпанії з урахуванням цін та умов надання послуг», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що міністр юстиції Денис Малюська заявив про те, що Ігор Коломойський та Петро Порошенко гарантовано увійдуть в реєстр олігархів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі