Працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії - профспілка

Поділитися
Існує два способи перерахувати пенсію.

Якщо людина після призначення пенсії пропрацювала ще 2 роки, вона має право на перерахунок пенсії за стажем. Про це розповіли в Управління соціального страхування та пенсійного забезпечення апарату Федерації профспілок України.

Існує два способи перерахувати пенсію.

Зазначається, що з 1 квітня проводиться автоматичний перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють.

"Частиною четвертою статті 42 Закону №1058 передбачено перерахунок працюючим пенсіонерам автоматичним (без звернення пенсіонера)", - йдеться в роз'ясненні.

Крім того, перерахунок проводиться на підставі поданої заяви безпосередньо до органів Пенсійного фонду чи через Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок провадиться з 1 числа місяця, у якому надійшло звернення, якщо заяву із необхідними документами подано до 15 числа включно. І з 1 числа наступного місяця -  якщо їх подано після 15 числа.

Також наголошується, що перерахунок провадиться на найбільш вигідних умовах, тобто або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії, або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії (абз. 5 ч. 4 ст. 42 Закону №1058).

Чи буде підвищення пенсій у 2023 році?

Однак, як і за індексацією пенсій, у 2023 році автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснюватись у порядку, на умовах та у строки, визначені Кабміном. Це визначено пунктом 8 Прикінцевих положень Закону №2710 передбачено.

У свою чергу, підвищення пенсій у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму у 2023 році не проводитиметься, оскільки відповідно до ст. 7 Закону №2710 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зафіксовано на рівні грудня 2022 року у розмірі 2093 грн, і протягом року не змінюватиметься.

Як наслідок, у 2023 році не проводитиметься підвищення мінімального розміру пенсії та інших складових пенсійних виплат, розмір яких обчислюється із застосуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Нагадаємо, під час грудневої індексації пенсій підвищення реально не відчув ніхто, оскільки воно склало близько 60 гривень.

Нагадаємо також, що під час війни Мінсоцполітики перестало публікувати фактичний прожитковий мінімум.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі