Позичальникам стане невигідно домагатися недійсності кредитного договору

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабмін запропонував поліпшити захист прав кредиторів, обмеживши можливості недобросовісних позичальників не повертати кредит.

Уряд запропонував змінити процедуру відносин позичальників і кредиторів у разі визнання кредитного договору недійсним. У такому випадку суд на прохання банку буде заарештовувати заставне майно боржника. І лише якщо позичальник встигне протягом 30 днів повернути борг, установа не буде стягувати заставу. Банкіри сподіваються, що це позбавить їх клієнтів стимулів для початку судових розглядів, пише "Коммерсант-Україна".
Відповідний законопроект № 11029 Кабінет міністрів подав до парламенту, в якому прописав механізм виконання судового рішення про визнання кредитного договору недійсним.
Так, Цивільний кодекс поповниться ст. 1057-1, згідно з якою суд за заявою кредитора зможе накладати арешт на майно, надане в якості застави позичальником або його поручителем в рамках визнаного недійсним кредитного договору. Арешт може бути знятий, якщо протягом 30 днів з моменту вступу в силу судового рішення позичальник поверне банку суму, встановлену судом.
Якщо позичальник не встигне погасити заборгованість, кредитор зможе звернутися в суд з позовом про стягнення арештованого майна. Ці норми будуть застосовуватися до компаній і фізичних осіб-підприємців. Примітно, що цей законопроект був розроблений не Мінфіном, а Міністерством соціальної політики.
Кредитні договори визнаються недійсними з різних причин, наприклад при видачі кредиту в іноземній валюті без наявності індивідуальної валютної ліцензії.
Крім того, визнання договору недійсним звільняло позичальників від сплати відсотків. Тепер же це стане неможливим, до того ж доведеться за 30 днів повернути кредит. Можуть виникнути питання і з розрахунку судом сум виплат.
«Зміни дозволять банкам захиститися від недобросовісних позичальників, які шляхом зловживання правами намагаються уникнути виконання своїх зобов'язань, продавши майно, передане банкам», - вважає начальник юридичного управління одного з банків Євген Васілісін.
Банкіри сподіваються на спад судової активності проблемних позичальників, оскільки боржники тепер більше не зможуть продавати застави, поки банки оскаржують рішення судів нижчих інстанцій. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі