Поява ще одного податкового ревізора в особі Рахункової палати недоречна, - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Поява ще одного податкового ревізора в особі Рахункової палати недоречна, - експерти © flickr.com / U.S. Embassy Kyiv Ukraine
Ефективність і якість виконання Рахунковою палатою наявних у неї на сьогодні функцій і без того викликає сумніви, тому наділення цього органу новими контролюючими повноваженнями щодо надходжень до бюджету - не дуже правильно.

Рахункова палата не повинна здійснювати перевірку сплати податків підприємствами, а державі краще зосередити особливу увагу на виконанні цим органом тих функцій, які у нього є сьогодні.

Таку думку озвучили опитані ZN.UA експерти, коментуючи можливе надання Рахунковій палаті повноважень контролю над доходами держбюджету.

Як зазначила голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз, "не має бути кілька органів, які перевіряють правильність сплати податків на підприємствах". "Зараз це вже робить Міндоходів, "уваги" якого підприємцям більш ніж достатньо. Немає логіки у тому, щоб, скажімо, за одні і ті самі порушення підприємства штрафували по кілька разів різні держструктури", - констатувала експерт.

Дроговоз зазначила, що для отримання відповідних повноважень Рахунковою палатою потрібно вносити зміни до Податкового кодексу.

"Окрім того, є сумніви у кадровому потенціалі цього органу для якісного проведення відповідної роботи", - зазначила представник УСПП.

- Рада попередньо погодилася змінити Конституцію заради розширення повноважень Рахункової палати

На думку виконавчого директора "CASE-Україна" Дмитра Боярчука, Рахунковій палаті краще зосередитися на виконанні поточних функцій контролю за видатковою частиною держбюджету, ніж брати на себе ще додаткові завдання, оскільки і зараз ефективність роботи цього органу вельми сумнівна.

"Одна з головних проблем Рахункової палати полягає в тому, що виявлення порушень при витрачанні державних коштів практично не приносить ніякого результату. Хіба що громадськість інформують про це. Тому краще було б інвестувати зусилля у продовження і поглиблення своєї поточної роботи, доведення її до логічного завершення. Наприклад, із належною реакцією компетентних правоохоронних органів", - констатував експерт.

За словами Боярчука, не зовсім зрозуміло, чиї у підсумку інтереси буде відстоювати Рахункова палата, контролюючи надходження коштів до держбюджету.

"Міндоходів і без того більш ніж зацікавлене у виконанні планів доходів, йому спускають зверху, і це виливається у відповідний тиск з їхнього боку на підприємства. А Рахункова палата навряд буде намагатися відстоювати інтереси бізнесу. В чому тоді сенс?", - запитує виконавчий директор "CASE-Україна".

Нагадаємо, що у четвер Верховна Рада повинна розглянути законопроект №2049 "Про внесення змін до статті 98 Конституції України", яким передбачається надання Рахунковій палаті функцій контролю за надходженнями до держбюджету. Зараз цей орган контролює використання бюджетних коштів. !zn

Читайте також:

Янукович запропонував посилити контроль над доходами бюджету

Головою Рахункової палати став донецький банкір

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі