Потреба України у фінансуванні держбюджету цьогоріч становить близько 60 млрд доларів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Потреба України у фінансуванні держбюджету цьогоріч становить близько 60 млрд доларів © The Guardian
У цю суму входять фінансування власне дефіциту бюджету та погашення боргів.

У квітні 2021-го «імпортного» ПДВ до держбюджету було зібрано 28 млрд грн, у квітні 2022-го — 7,9 млрд, «внутрішнього» ПДВ рік тому зібрали 24,7 млрд грн, цьогоріч — 15,6 млрд, ПДФО разом із військовим збором було 11,5 млрд грн, стало — 9,7 млрд. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Скільки грошей не вистачає Україні та де їх взяти" пише редактор відділу економіка Юлія Самаєва. 

"Ми значно недобираємо за більшістю доходів, тільки через блокування портів щомісяця втрачаючи по 5 млрд дол. в експорті, і маємо при цьому незвично великі статті видатків. У результаті рік тому дефіцит держбюджету за чотири місяці становив 27,2 млрд грн, цьогоріч за ті ж чотири місяці — 146,6 млрд грн", - пише Самаєва. 

Загалом, за розрахунками джерел ZN.UA у Мінфіні, наша потреба у фінансуванні держбюджету цьогоріч становить близько 60 млрд дол. За словами авторки, у цю суму входять фінансування власне дефіциту бюджету та погашення наших боргів.

"До війни нам на все це вистачило б 20 млрд дол., і ми без проблем впоралися б із завданням. Але війна та спровоковане нею падіння ВВП внесли корективи, і тепер нам треба десь узяти втричі більшу суму", - пише Самаєва. 

Більше новин Юлії Самаєвої за посиланням

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі