Потенційну базу ВМС - Бердянський морський порт очолила жінка

Поділитися
Потенційну базу ВМС - Бердянський морський порт очолила жінка
На посаду керівника підприємства Самініна потрапила з посади середньої ланки в Морській адміністрації - головного спеціаліста відділу. Посада керівника підприємства була вільна після того, як в лютому 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру главі порту.

Кабінет міністрів призначив Ольгу Самініну директором державного підприємства “Бердянський морський торговельний порт”. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Про перемогу Самініної в конкурсі на посаду директора порту стало відомо в вересні 2021 року. Про це повідомляло Міністерство інфраструктури України.

На посаду керівника підприємства Самініна потрапила з посади середньої ланки в Морській адміністрації - головного спеціаліста відділу державного нагляду та контролю на морському та річковому транспорті. На цю посаду вона пройшла, подавши документи на кадровий конкурс в січні 2020 року.

Втім, як свідчить декларація Самініної в Єдиному реєстрі декларацій, через два місяці після того, як вона подалася на конкурс на головного спеціаліста в Морадміністрації - у березні 2020 року, вона звільнилася з керівної посади - заступника начальника філії з операційної діяльності Херсонського морського порту.

Нагадаємо, Бердянський порт вже тривалий час розглядається як потенційне місце для розміщення бази ВМС. Її головним завданням має стати гарантія безпеки міста та регіону.

Посада керівника Бердянського порту була вільна після того, як в лютому 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили про підозру главі порту.

Його підозрювали у зловживанні службовим становищем, яке завдало збитків на майже 2,5 млн гривень. Дії начальника порту були кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Крім того, в рамках розслідування вказаної справи, детективами було затримано ще трьох осіб, ймовірно причетних до вчинення злочину, а саме заступника начальника та інженера держпідприємства "Бердянський морський торговельний порт", а також колишню керівницю комерційної компанії. Слідством було встановлено, що вказані особи організували схему, за якою держпідприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично непоставлене обладнання. Як наслідок, державі було завдано збитків на суму 2,49 млн гривень, що підтверджено висновком судової економічної експертизи.

За рік до того НАБУ провело обшуки в морському порту Бердянська через придбання АМПУ автокрана вартістю близько 2,4 млн гривень.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі