Посушлива осінь справить негативний вплив на врожай наступного року - прогноз Національної академії аграрних наук

Інфографіка
Поділитися
Посушлива осінь справить негативний вплив на врожай наступного року - прогноз Національної академії аграрних наук
Останній з агрономічної точки зору продуктивний дощ спостерігався в кінці першої декади серпня.

У 2022 році не вдасться повторити цьогорічний рекордний урожай зернових, оскільки посушлива осінь спричинила негативний вплив на розвиток озимих рослин. Такий прогноз у своєму місячному огляді озвучила Національна академія аграрних наук України, передає apk-inform.com.

"Все свідчить про те, що рекорду домогтися не вдасться. Головною причиною є погодні умови, а саме — тривала відсутність продуктивних опадів, низька зволоженість ґрунту і, як наслідок, незадовільний стан рослин на більшості посівних площ", — повідомляють вчені Національної академії аграрних наук.

Зазначається, що останній з агрономічної точки зору продуктивний дощ, особливо якщо мова йде про озимі зернові культури, спостерігався в кінці першої декади серпня, коли випало близько 15 мм опадів. Це стосується значної частини території України, в першу чергу - степової зони, яка є центром зерновиробництва.

Надалі ж тривала досить суха погода, яка супроводжувалася мінливим температурним режимом і вітрами різної інтенсивності. За осінній період, протягом вересня і більшої частини жовтня, випало в середньому лише 27 мм опадів, що склало близько 42% кліматичної норми.

"Така кількість атмосферної вологи майже не мала позитивного впливу на появу сходів і ростові процеси у рослин, оскільки її тимчасова локалізація відзначалася у верхніх горизонтах і в більшості випадків не досягала посівного шару ґрунту", — пояснили науковці.

Нагадаємо, у поточному році аграрії зібрали найвищий врожай ранніх зернових за всю історію України.

Високий урожай може стати основним стимулом для різкого зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками цього року. В ОП очікують до кінця року прискорення зростання ВВП України з 2,1% до 3,8%.

Як писало ZN.UA, хліб продовжить дорожчати, попри те, що в сусідніх Польщі, Болгарії, Угорщини він дешевше, а купівельна спроможність населення вище. Детальніше читайте в матеріалі Лариси Гук і Сергія Следзь "Переваги" рекордного врожаю пшениці в 32 мільйони тонн: за хліб, виготовлений з фуражного зерна, заплатимо за світовими цінами".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі