Посуха в Україні: аграрії підраховують збитки та просять допомогу, щоб сіяти озимі

Поділитися
Посуха в деяких регіонах країни знищила урожай на 0,5 млн га. 

Цього року у південних та східних регіонах України бракувало опадів і, як результат, маємо втрату урожаю олійних і зернових. Відповідно, постраждалі господарства потребують фінансової підтримки держави для проведення осінньої посівної кампанії. Про це у телеефірі заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

"Попри складні погодні умови, урожай цього сезону дозволяє повністю забезпечити внутрішні потреби України в олії та зберегти експортний потенціал. Але постраждали також посіви кукурудзи. За нашими оцінками, через посуху знищено врожай на площі понад 500 тис. га. Частина товаровиробників у Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях уже передискували поля під озимі, але не мають коштів на посів. Ми звертаємось до Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України з проханням знайти можливість надати підтримку на один гектар, щоб забезпечити роботу в полях та продовольчу безпеку на наступний сезон", — сказав він.

В Україні намолочено вже близько 24,8 млн т зернових і зернобобових, і очікується, що показники зростатимуть.

"Незважаючи на втрати врожаю в окремих регіонах, в інших областях показники врожайності вищі, що дає підстави сподіватися на врожай не гірший, ніж торік — близько 56 млн т, з яких не менше 40 млн т можуть бути експортован", — додав він.

Раніше повідомлялось, що дощі в липні та на початку серпня погіршили якість пшениці на заході та півночі України через масове ураження грибками. Таке зерно буде придатне лише для фуражних цілей. Хоча жнива тривають, і кінцевого результату по врожаю ще немає. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі