Постачання газу з ЄС Україна вважає найбільш реальним способом диверсифікації

Поділитися
Постачання газу з ЄС Україна вважає найбільш реальним способом диверсифікації
Для цього необхідно повною мірою використовувати унікальні українські підземні сховища газу, в тому числі і для потреб європейських споживачів, йдеться в посланні президента.

Найбільш реальним способом диверсифікації постачань природного газу в Україну в перспективі залишаться постачання з ЄС, зокрема закупівля на спотовому ринку поза опалювальним сезоном, коли спотові ціни на природний газ нижчі за ціни за довгостроковими контрактами.

Про це йдеться у щорічному посланні президента до Верховної Ради, текст якого опублікований на сайті глави держави в четвер, 6 червня.

"Для цього необхідно повною мірою використовувати унікальні українські підземні сховища газу, в тому числі і для потреб європейських споживачів", - йдеться у документі.

Янукович нагадує, що успішний досвід постачань спотового газу з ЄС в Україну за угодою з німецькою компанією RWE в реверсному режимі використання газотранспортної системи довів перспективність цього напряму диверсифікації джерел енергопостачання.

Глава держави також вважає, що додатковим способом диверсифікації постачань природного газу в значних обсягах у перспективі може стати реалізація проекту будівництва LNG-термінала.

"У цьому напрямі потрібна системна робота, спрямована, перш за все, на пошук вільних ресурсів природного газу з укладанням відповідних ф'ючерсних контрактів та опрацюванням логістики проекту", - йдеться в посланні. Згідно з ним, можливими постачальниками скрапленого газу в Україну на першому етапі можуть бути Катар і США у зв'язку з наявними значними запасами ресурсу та сприятливими ціновими параметрами; на другому етапі, після створення відповідної інфраструктури на території Грузії, – Азербайджан.

Одним з альтернативних варіантів постачань LNG в Україну є використання турецького термінала в Мармуровому морі, додає Янукович. На його думку, це дасть змогу розв'язати проблему використання Босфорської протоки для проходу танкерів до українського термінала, а також задіяти газотранспортні потужності Румунії та Болгарії.

"У середньостроковій і віддаленій перспективі можливим шляхом диверсифікації постачань і використання транзитних можливостей може стати природний газ з Азербайджану й Туркменістану", - зазначає також глава держави. Він вважає, що доцільно запропонувати компаніям – інвесторам проектів Трансанатолійського газопроводу (TANAP) і проекту Nabucco West транзит територією України з використанням українських підземних сховищ газу в обсязі до 10 млрд куб. м: через Болгарію та Румунію до українських підземних сховищ, а з підземних сховищ – через Словаччину до інших країн ЄС.

На думку Януковича, доцільно також повернутися до розгляду проекту "Білий потік" як альтернативного маршруту постачання в Україну природного газу з Азербайджану, а в разі успішної реалізації проекту будівництва Транскаспійського газопроводу – також із Туркменістану та Казахстану.

"Реалізація найбільш перспективних варіантів диверсифікації джерел імпорту газу може допомогти Україні не лише забезпечити альтернативні його постачання на рівні до 10-15 млрд куб. м щорічно за консервативним сценарієм, а й сприяти залученню нових транзитних потоків газу для повнішого використання наявного комплексу потужностей газотранспортної інфраструктури", - наголошується в посланні.

"При цьому успішна реалізація проекту постачання природного газу з ЄС в Україну в реверсному режимі відкриває для нашої країни перспективну можливість участі в системі спотової (біржової) торгівлі природним газом у ЄС", - додає Янукович. !zn


Читайте також:

Україна домовляється з Румунією про реверс газу з урахуванням "політичної складової"

В "Газпромі" не розуміють, чому постачальники реверсного газу в Україну не реагують на їхні звинувачення

Європа висунула вимоги до нової труби "Газпрому" в обхід України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі