Поставки в Україну розчинників для кустарного виробництва бензину зросли вдвічі

Поділитися
Поставки в Україну розчинників для кустарного виробництва бензину зросли вдвічі © Факти

У січні 2022 року в Україну було ввезено 8,1 тис. тонн розчинників для лакофарбової промисловості, що майже вдвічі вище, ніж на рік раніше. З цього обсягу 7,6 тис. тонн було отримано компаніями паливного сектора для використання у кустарному виробництві бензину, у зв'язку з чим збитки державного бюджету оцінюються у 70 млн грн акцизного збору. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на результати спеціального дослідження Консалтингової групи "А-95".

Повідомляється, що найбільші обсяги розчинників надійшли з Росії та Білорусі - 4,4 та 2,3 тис. тонн відповідно.

Найбільшим одержувачем розчинників стала група компаній "БРСМ-Нафта" - 1,5 тис. тонн. Зокрема, ексклюзивний постачальник нафтопродуктів у мережу "БРСМ", компанія "Катма Груп", імпортувала 1,2 тис. тонн розчинників з Білорусі, решта обсягу було придбано у сторонніх постачальників.

Нагадаємо, мережа "БРСМ", що торгує бензинами, що випускаються на міні-НПЗ у Гадячі та нафтобазах, стала найбільшим одержувачем розчинників у 2021 році з результатом 24,5 тис. тонн.

Другим за обсягом одержувачем стала група компаній AES Group, яка управляє міні-НПЗ у Мерефі (Харківська область). У січні 2022 року харків'яни привезли 0,9 тис. тонн російських розчинників. Другими вони були і за підсумками річного заліку: 24,3 тис. тонн.

Третій за величиною імпортер минулого року "ВТГ-Трейдинг" (9,3 тис. тонн) різко знизив поставки в січні 2022 року - 200 тонн. Це можна пов'язати з нещодавньою заявою мережі "Сан Ойл", з якою пов'язують "ВТГ-Трейдинг", про припинення експлуатації понад 100 АЗС.

"Використання даних безакцизних розчинників при кустарному випуску бензину - прямі збитки держбюджету. У січні вони склали майже 70 млн грн", - заявили в Консалтинговій групі "А-95". Там нагадали, що за підсумками 2021 року в Україну було імпортовано 132 тис. тонн безакцизних розчинників, а збитки держбюджету становили 1,1 млрд грн.

Нагадаємо, 16 лютого парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики одностайно схвалив законопроект 6299-1, спрямований на припинення імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів під виглядом розчинників для лакофарбової промисловості. Авторами документа є нардепи Гетманцев, Сова та Холодов.

Законопроект передбачає, що якщо до складу продукції (розчинників) входить хоча б один компонент, який є підакцизним, тоді до нього застосовується ставка акцизного податку 245,5 євро за 1 тис. літрів.

Зараз акциз стягується лише з розчинників із високою часткою метанолу, у зв'язку з чим постачальники розчинників почали використовувати інші компоненти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі