«Ознак інтересу німецьких інвесторів до України я, на жаль, наразі не бачу. Більше того, можуть бути навіть випадки відкликання інвестицій, тому що правова невизначеність занадто велика, а дії регіональних органів влади - свавільні. Тому німецькі компанії знаходять кращі умови в інших країнах», - сказав посол в інтерв’ю «Україні молодій».
«У плані корупції реального поліпшення не відчувається. Більше того, звучать голоси, які стверджують зворотне», - наголосив він.
Ганс-Юрген Гаймзьот також висловив жаль з приводу того, що в Україні «непрозорість економічної діяльності залишається незмінно високою, що приватизаційні процеси мало зрозумілі». «Усе це створює враження, що українські політики і представники бізнесу, як і раніше, вважають найкращим варіантом для країни той, при якому вони вирішуватимуть усі питання між собою. Проте досвід показує, що це не так, і що в такому разі економіці бракуватиме ринкової динаміки. І мету потрапити у двадцятку найбільших економічних націй реалізувати не вдасться», - констатував посол.
Нагоадаємог, що за даними соцопитування КМІС, лише 5% респондентів визнали, що рівень корупції в Україні у 2011 році зменшився у порівнянні з 2009-м. У той же час більше 41% вважають, що він зріс, а 39% переконані, що не змінився.