Посли Євросоюзу узгодили домовленості щодо торгівельних преференцій для України

Поділитися
Посли Євросоюзу узгодили домовленості щодо торгівельних преференцій для України Преференції введуть на строк до трьох років
Рішення має затвердити Європейський парламент і Рада ЄС.

Комітет постійних представників країн-членів ЄС погодив попередні домовленості щодо торгівельних преференцій для України.

Відповідні домовленості були досягнуті в рамках міжінституційних переговорів з Радою Європейського Союзу та Європейською комісією щодо торгівельних преференцій для України, передає УНІАН.

Раніше компромісний варіант преференцій був підтриманий 20 червня Комітетом Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі. Тепер рішення має затвердити Європейський парламент на пленарному засіданні в липні і Рада ЄС.

Наголошується, що квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як це пропонувалося раніше Європейською комісією, сечовина з пропозицій виключена.

Повідомляється, що були встановлені наступні річні квоти: для меду - 2,5 тисячі тонн, оброблених томатів - 3 тисячі тонн, пшениці - 65 тисяч тонн, кукурудзи - 625 тисяч тонн, ячменю - 325 тисяч тонн.

Преференції введуть на строк до трьох років, вони доповнять Угоду про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Нагадаємо, комітет Європарламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив попередні домовленості з приводу торгових преференцій для України. Тобто домовленості про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України. При цьому депутати не підтримали пропозицію про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

Як повідомлялося, за підсумками першого кварталу 2017 року Україна повністю вибрала річні квоти на безмитний експорт до ЄС за шістьма категоріями товарів: мед, цукор, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, кукурудза.

За оцінками Мінекономіки, Україна увійшла у топ-3 найбільших країн експортерів аграрної продукції на ринок Європейського союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі