Державний бюджет на 2016 рік буде прийматися з урахуванням положень податкової реформи, після якої оподаткування не буде змінюватися протягом трьох років. Про це президент України Петро Порошенко повідомив в інтерв'ю українським телеканалам у неділю, 6 грудня.
Глава держави підкреслив важливість податкової реформи і мораторію для створення привабливого інвестиційного клімату в країні.
"Я вважаю необхідним, щоб податкова база передбачала середньострокове планування, тобто щоб одночасно були програми податкових змін на 3 роки і мораторій на зміни податкового законодавства, який гарантував би стабільність податкового клімату для підприємців, для інвесторів. Бо разом з незалежною судовою системою, боротьбою з корупцією - одна з ключових складових для інвестиційного клімату", − заявив Порошенко.
Крім того, президент висловив готовність підтримати проект податкової реформи, який схвалять уряд і парламент.
"Я готовий підписати податкові зміни, визначивши їх як першочергові, подати їх у Верховну Раду і забезпечити прийняття бюджету на новій податковій базі", − заявив Порошенко.
Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін направить проекти податкової реформи та держбюджету на 2016 рік на розгляд Верховної Ради в середу, 9 грудня.
"Закликаю членів парламенту до того, щоб у нас був діалог, мета якого - зростання української економіки, створення робочих місць, збільшення доходів бюджету, збільшення доходів громадян, підвищення економічної активності в країні та залучення іноземних інвестицій", − підкреслив глава уряду.
У рамках запропонованої на цьому тижні податкової реформи Мінфін намагається виконати точкові вимоги МВФ, що дозволить Україні залишитися в програмі фонду. Але зростатиме українська економіка в результаті цієї реформи не буде, так як умови для цього зростання не створені, вважає економічний оглядач ZN.UA Юлія Самаєва.
На її думку, розмір внутрішнього ринку України достатній для підтримки економічного зростання, але ми продовжуємо критично залежати від експорту, і нічого не робимо для того, що б розвивати внутрішній потенціал.
Детальніше про проект бюджету на 2016 року і про проект нового Податкового кодексу читайте в статті Юлії Самаевой Бюджетний пакет Мінфіну: стабілізація недорозвиненості у свіжому номері тижневика "Зеркало недели. Украина".