"Сьогодні за пропозицією Національного банку я виніс на порядок денний питання про продовження санкцій проти російських банків, і я не бачу ніяких проблем, тому що наш підхід виявився правильним і ефективним. Не зачіпає інтереси вкладників, клієнтів, але політика держави є абсолютно правильною", - заявив Порошенко.
Президент України нагадав, що Нацбанк розробив механізм, яким було заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних з ним осіб, у тому числі материнських структур. Ці обмеження стосувалися надання міжбанківських кредитів, придбання цінних паперів, розміщення коштів на рахунках, виплати дивідендів, розподілу прибутку і капіталу.
При тому Порошенко зазначив, що відхід російських банків з України - це справа часу. Він є очевидним процесом, але повинен бути продуманим.
"Зараз ці банки згортають свій бізнес в Україні. ... Очевидним є процес виходу з українського ринку банків із державним російським капіталом, він поступовий, регульований, він не стимулюється жодним державним органом України", - сказав президент.
Він зазначив, що впродовж 2017 року чисті активи українських банків із державним російським капіталом скоротилися на третину, а обсяг розміщених у них фізичних і юридичних осіб зменшився на 28% і 34% відповідно. За останні три роки частка банків із державним російським капіталом у чистих активах банківської системи України зменшилась майже в два рази, з 10,6% до 5,6%. При тому Порошенко зазначив, що процес виходу російських банків потрібно здійснити так, щоб не завдати шкоди українській економіці і забезпечити стабільність функціонування банківської системи України. Також необхідно потурбуватися про те, щоб збереглися кошти українських підприємств і вклади фізичних осіб, які прийшли в ці банки "ще задовго до початку російської агресії".
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 15 березня 2017 року затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".