Поряд із ембарго на російську нафту важливо зупинити її транспортування суднами під прапорами країн Євросоюзу – Офіс президента

Поділитися
Поряд із ембарго на російську нафту важливо зупинити її транспортування суднами під прапорами країн Євросоюзу – Офіс президента © liga.net
Експорт нафти приносить РФ близько 1 млрд доларів США на день, тому вкрай важливо негайно припинити постачання.

Росія зможе обійти санкції Євросоюзу та продовжити заробляти гроші на продажі нафти, тому Україна наполягає на запровадженні заборони на транспортування російської нафти судами під прапорами країн ЄС. На цьому наголосив радник президента України з економічних питань Олег Устенко американському виданню Politico.

"Країни Євросоюзу зараз активно обговорюють шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, тривають суперечки, чи передбачатиме він заборону транспортувати російську нафту до третіх країн суднам під прапором ЄС", - написали в Офісі президента, цитуючи Politico.

Як зазначає видання, ця пропозиція Європейської комісії була відкинута Грецією, Мальтою та Кіпром через занепокоєння, що їхні судновласники програють конкуренцію, а економіка зазнає збитків.

Група захисту клімату Global Witness підрахувала, що судна, якими володіють або управляють у Греції, на Кіпрі чи Мальті або які ходять під їхніми прапорами, вивезли з російських портів щонайменше 150 млн барелів нафти у період з 24 лютого до 10 травня.

"Згідно зі звітом Lloyd's List, грецькі судновласники фактично активізували постачання російської нафти у квітні: на них припадало 76 зі 190 танкерів, які доставляли нафту або нафтопродукти з ключових російських портів, у порівнянні з 30 зі 172 танкерів за той же період минулого року", - зазначило видання. 

У 2021-му році Росія отримала від продажу нафти й газу 45%  надходжень до бюджету.

Устенко зазначив, що експорт нафти приносить РФ близько 1 млрд доларів США на день, тому вкрай важливо негайно припинити постачання.

"Ви можете собі уявити, скільки ракет і бомб вони можуть купити, щоб бомбардувати наші міста, вбивати наших громадян, ґвалтувати наших жінок... Політики в ЄС говорять про гроші, а ми – про життя", – зазначив Устенко.

Раніше повідомлялося, що деякі країни Європейського Союзу готові відкласти нафтове ембарго для Росії на невизначений термін через принципову позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати санкції проти держави-агресори. У ЄС вважають, що це прискорить запровадження шостого санкційного пакета хоча б в обмеженому обсязі.

Питання обмеження експорту енергоносіїв з Російської Федерації активно дискутується до ЄС та одностайності у тому, яке ж рішення ухвалити, поки що немає. Чи буде затверджено пункт про повне ембарго на російський газ у наступному пакеті санкцій Заходу? Чому Європа стала залежною від РФ? Про це та інше у матеріалі Михайла Гончара «Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі