Про це повідомляє Bloomberg, нагадуючи, що варанти, прив'язані до ВВП - це нінні папери, які Україна використовує в процесі реструктуризації свого боргу, який почався в 2015 році.
У звіті банку, який складається з 25 сторінок, вказано, що виплати за українськими цінними паперами важко оцінити, але швидше за все вони значно перевищать їхню поточну ціну.
Український борг зник з радарів інвесторів, тому що варрантів немає серед основних орієнтирів для облігацій ринків, що розвиваються і не пропонують виплати щонайменше до 2021 року. Крім того, виплати будуть здійснюватися лише в тому випадку, якщо ВВП України зросте на 35% до 125,4 мільярдів доларів. JPMorgan звернув увагу на ці цінні папери в часи, коли трейдери шукають боргові цінні папери з високою дохідністю в той час, як бонди розвинених країн пропонують дуже низькі процентні ставки.
"Варранти були на дуже низькому рівні, аж раптом вийшов цей звіт, і люди знову відкрили їх для себе", - сказав менеджер Aberdeen Asset Management Plc Віктор Шабо, чия компанія володіє українськими борговими цінними паперами.
"Наці оцінки не такі високі, як у JPMorgan, але навіть якщо скоротити їх вдвічі, вони все одно пропанують вищу вартість від нинішнього рівня", - додав він.
Раніше Financial Times писало, що інвестори позбуваються бондів з Європи. Подорожчання зеленої банкноти підвищило вартість конвертації європейських активів у доларовий еквівалент для інвесторів із США. Також вкладання грошей у американські цінні папери стало більш привабливим для іноземних інвесторів, які отримують додаткову вгоду конвертуючи доларовий дохід у свою національну валюту.