Попри запроваджений у березні мораторій на перевірки, "вікно можливостей" у податкової залишилося. Про це у статті для ZN.UA пише юрист Ніна Бец.
Мораторій (і, схоже, карантин) не торкнулись документальних перевірок, які проводяться у випадку заявлення бюджетного відшкодування з ПДВ на суму, що перевищує 100 тисяч гривень; фактичних перевірок, пов'язаних з можливими порушеннями обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; та камеральних перевірок, що проводяться в межах податкового органу та не потребують участі платника податків. «Вікно можливостей» було використано податківцями максимально креативно.
Авторка зазначає, що такої кількості звернень щодо безпідставного блокування податкових накладних, як у цьому році, в «Ілляшев та Партнери» не було в жодному із попередніх років.
"Податкові органи вважали ризиковими платників податків з абсолютно різноманітних причин. Клієнт міг опинитись серед переліку ризикових через відсутність, на думку контролюючого органу, достатньої кількості працівників, обладнання чи приміщень для здійснення діяльності. Для такого, щоб розблокувати відповідну ПДВ накладну та виключити клієнта з переліку ризикових платників податків приходилось готувати нереально великі пакети документів, що підтверджували добросовісність платника податків та реальність діяльності, яка ним здійснюється", - пише Бец.
Про те, які ще способи тиску на реальний сектор використовувала податкова, читайте в тексті "Податкові курйози-2020".