Міжнародний валютний фонд може відновити співпрацю з Україною незабаром після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Однак можливе пом'якшення його умов навряд чи буде кардинальним, особливо в питаннях консолідації державних фінансів. Такої точки зору дотримуються опитані ZN.UA експерти.
"Для України відновлення співпраці з МВФ - питання часу. З одного боку, не виключено, що це відбудеться практично миттєво після підписання угоди з Євросоюзом. Це можна назвати оптимістичним сценарієм" , - вважає експерт "Укрсоцбанку" Тантелі Ратувухері, відзначаючи, що за песимістичним сценарієм це може бути відкладено на 2014 рік.
За словами старшого радника Альфа-Банку (Україна) Романа Шпека, ймовірність відновлення співпраці офіційного Києва з МВФ буде залежати, насамперед, від якості та реалістичності державного бюджету на 2014 рік.
"Альтернативні ж Фонду джерела запозичень завжди існують, але всі кредитори мають свої політичні та стратегічні цілі. Краще міняти умови всередині країни для приходу інвестицій, а не запозичень. Тільки то ж підписання угоди з ЄС, без зміни умов всередині країни, не може бути чинником для залучення нових запозичень" , - підкреслив Шпек.
Начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб також не виключає ймовірність відновлення співпраці з МВФ, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Однак зазначає, що при такому сценарії навряд чи мова буде йти про кардинальну модифікацію умов, які Фонд ставить перед Україною.
"Швидше за все, можливі лише незначні зміни, наприклад, у часі й величині запланованого зростання комунальних тарифів. Також не виключено, що МВФ буде більш гнучким у питанні гнучкості обмінного курсу - тобто навіть при поновленні програми МВФ обмінний курс не девальвує відразу і на значну суму" , - зазначає експерт.
Нагадаємо, нещодавно екс-заступник голови НБУ та міністра фінансів Олександр Савченко висловив думку, що в разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС МВФ може відмовитися від умови зростання цін на енергоносії для населення і обмежитися лише вимогою щодо впровадження тільки плаваючого обмінного курсу. !zn
Читайте також:
МВФ розкритикував сам себе за допомогу Греції
Угорщина попросила МВФ покинути країну
Азаров розповів новому керівнику місії МВФ про "твердий фундамент" економіки України
Відновлення співпраці з МВФ зніме тему дефолту України з порядку денного