Польські підприємства відмовляються від російського газу

Поділитися
Польські підприємства відмовляються від російського газу Польські підприємства відмовляються від російського газу
Найбільший хімічний концерн країни "Grupa Azoty" нафтова компанія "PKN Orlen" повідомили, що закуповують менше блакитного палива в нафтогазовій компанії PGNiG.

Два великих польських концерни - "Grupa Azoty" і "PKN Orlen" - заявили про скорочення споживання газу з Росії і заміну його газом, закуплених у Німеччині.

З-за напруги у відносинах з Росією польські підприємства намагаються зменшити свою залежність від газу з РФ. Найбільший хімічний концерн країни "Grupa Azoty" та нафтова компанія "PKN Orlen" повідомили, що вони тепер купують менше блакитного палива в нафтогазовій компанії PGNiG, а більше - в Німеччині. Польська державна компанія PGNiG майже повністю отримує газ від "Газпрому".

Близько 55 відсотків спожитого у минулому році Польщею газу були російськими. Втім, для зменшення залежності від Москви Варшава розвиває проекти з постачання скрапленого природного газу, а також робить ставку на лібералізацію газового ринку. За підрахунками, протягом наступних двох років Польща може скоротити споживання російського газу до 15 відсотків.

Нагадаємо, днями ЄС виділив близько 650 млн євро на зменшення газової залежності від Росії.

Як відомо, сім країн-членів ЄС повністю або переважно залежать від поставок російського газу. Стратегія енергетичної безпеки ЄС передбачає диверсифікацію джерел і маршрутів поставок газу, в тому числі, за допомогою розвитку внутрішньої газової інфраструктури, з метою зменшення такої залежності.

Раніше в Естонії голови комісій у справах ЄС парламентів Балтійських країн і Польщі обговорили розвитку єдиного ринку газу і можливість від'єднання балтійських енергомереж від Росії для зміцнення енергетичної безпеки.

В якості позитивного прикладу розвитку енергетичної безпеки було виділено майбутнє відкриття терміналу природного газу в литовській Клайпеді. Сторони вважають, що завдяки терміналу залежність регіону від монополіста в газовому секторі російського "Газпрому", знизиться. Підвищиться енергетична безпека в усьому регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі