Польща оприлюднила перші результати перевірки шахрайських схем з українським зерном

Поділитися
Польща оприлюднила перші результати перевірки шахрайських схем з українським зерном © Reuters
Шахраї, що завдавали збитків Україні, шкодили і Польщі.

Десятки компаній імпортували технічне зерно з України за допомогою шахрайських схем. Це показали вже перші результати розслідування, яке розпочала польська прокуратура, пише польська газета Rzeczpospolita

Прокуратура розслідує як поставки зерна з України, так і подальші дії з цим зерном, що здійснювалися вже на території Польщі.

"Десятки компаній і кілька тисяч тонн зерна, яке привезли з України та продали, приховуючи його походження та мету, – такі масштаби махінацій із зерном лише за два тижні встановило розслідування Жешувської прокуратури. Те, що сталося з технічним зерном після перетину польського кордону, розслідує також  податкова служба", – йдеться у повідомленні.

Одразу після ввезення зерна до Польщі його продавали для виробництва борошна, тобто, вже не як технічне.

"Зараз ми ведемо сім спільних проваджень. Загалом йдеться про кілька мільйонів кілограмів зерна, встановлено кілька десятків суб’єктів господарювання. Це компанії, які імпортували товар до Польщі, а також ті, які потім ним торгували", – розказала речниця прокуратури Ганна Бернат-Джанська.

Скільки компаній стали жертвами шахрайства, прокуратура поки що встановлює.

"Покупців вводили в оману: вони не знали, що зерно з України і що його імпортували як технічне", – сказала вона. 

Нагадаємо, в перші місяці 2023 року в Польщі розпочалися протести фермерів. Вони вважають, що українське зерно обвалило внутрішні ціни в Польщі, і місцеві виробники змушені працювати собі на збиток.

ZN.UA ще кілька місяців тому розповідало про схему, за якою з України вивозиться пшениця. Нашу країну фактично обкрадали, причому відбувалося це двічі. Про це йшлося у розслідуванні журналістки ZN.UA Юлій Самаєвої.

Як виявив аналіз поставок української пшениці у другому півріччі 2022-го, перший раз грабунок відбувався, коли зерно продається за найнижчими у світі цінами. Другий – коли гроші від його продажу "осідали" не в Україні, позбавляючи державу частини податків і валютної виручки.

ZN.UA проаналізувало дані експорту українських пшениці та кукурудзи з липня по листопад 2022 року і виявило кричущий факт – попри світове зростання цін на пшеницю і продовольчі ризики для цілої низки країн, половина українського зерна чомусь експортувалася із неймовірним дисконтом у 40%. Читайте про це в матеріалі Юлії Самаєвої"Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі