Політики не повинні втручатися в процес реструктуризації "Нафтогазу" і відділення ГТС – Вітренко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Політики не повинні втручатися в процес реструктуризації Вітренко вважає, що політики не повинні втручатися в процес реформування ГТС
Реструктуризація "Нафтогазу" і відділення від нього ГТС є різними, хоча й взаємопов'язаними процесами.

Політики не повинні втручатися в процес реструктуризації НАК "Нафтогаз України" і відділення від нього газотранспортної системи, вважають у "Нафтогазі".

"Політики і міністерство не повинні безпосередньо втручатися в цей процес, тому що це і є те політичне втручання, з яким бореться реформа корпоративного управління державних компаній, здійснювана нами спільно з ЄБРР за активної підтримки всіх наших міжнародних партнерів", - заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Витиренко в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За його словами, реструктуризація "Нафтогазу" і відділення від нього ГТС є різними, хоча й взаємопов'язаними процесами.

"Тут важливо не змішувати різні поняття, особливо не підміняти їх. Є законодавчі вимоги про відокремлення оператора ГТС. А є реформа "Нафтогазу", зокрема його можлива реструктуризація. Це різні речі, хоча вони і взаємозалежні. Тому що відділення транспортування є частиною державної енергетичної політики. Це вимога до будь-якої компанії, а не конкретно до "Нафтогазу України"", - зазначив Вітренко.

За його словами, згідно з Планом заходів з реформування газового сектору, за поданням Міненерговугільпрому модель та план відділення оператора ГТС повинні були узгодити з секретаріатом Енергетичного співтовариства до 30 січня 2016 р., а відповідна реструктуризація повинна була завершитися ще 31 травня 2016-го.

Секретаріат Енергетичного співтовариства у березні 2016 року провів слухання для обговорення проекту плану Міненерговугільпрому за участю міністерств і міжнародних партнерів.

"В розглянутому тоді проекті містилися значні комерційні, юридичні та кредитні ризики. Імплементація цього плану не дозволить створити оператора ГТС, який відповідав би європейським стандартам прозорості та операційної ефективності. Більш того, вона не дозволить залучити надійного міжнародного партнера до управління ГТС, що, в свою чергу, є одним з ключових умов підвищення рівня довіри європейського співтовариства до ГТС України", - пояснив Вітренко.

За його словами, консенсус довгий час був відсутній саме із-за спроб політичного втручання.

Уряд тільки 1 липня 2016 р. затвердив план реструктуризації ПАТ "НАК "Нафтогаз України" з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбір) природного газу. Він передбачає створення АКЦІОНЕРНОГО товариства "Магістральні газопроводи України", а потім і АТ "Підземні газосховища України". План такого розділення "Нафтогазу України", наголошується в документі, затверджений на виконання Третього енергопакету ЄС та закону "Про ринок природного газу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі