На даний момент на Заході близько 250 мільйонів людей, які належать поколінню зумерів (народилися в період з 1997 по 2012 рік). Близько половини з них вже працюють, при цьому зарплати у них вищі, ніж у інших, вони легко звільняються та знаходять нову роботу. Про це йдеться у новій статті The Economist.
Журналісти видання зробили несподівані висновки:
- На відміну від попередніх поколінь (міленіалів та покоління X) у фінансовому плані зумери більш успішні.
- Рівень безробіття серед молоді сягнув 13%. Це найнижчий показник із 1991 року.
- На роботі вони віддають перевагу комфорту, а якщо його немає – легко звільняються.
"Минулого року зумери хвалилися "тихим звільненням", при якому вони докладали до роботи рівно стільки зусиль, щоб їх не звільнили. Інші говорили про "мінімалістичний понеділок". Архетип "дівчини-боса", яка прагне позбутися корпоративного контролю владних чоловіків, привертає увагу жінок-міленіалів. Представниці ж покоління Z частіше обговорюють ідею бути "дівчатами-равликами", які сприймають все повільно і вважають за краще піклуватися про себе", - йдеться у статті.
"Тихе звільнення" - передбачає відмову людини працювати понаднормово. За такого підходу працівник не виходить за рамки посадових інструкцій та виконує роботу на рівні, достатньому, щоб його не звільнили.
"Мінімалістичний понеділок" або "лінивий понеділок" – це підхід до виконання роботи, при якому у понеділок працівник планує тиждень та виконує лише нескладні завдання.