Українські біженці, які перебувають за кордоном, у тому числі в країнах ЄС, через півроку перебування там мають сплачувати податки у країні перебування. Тобто виникає колізія подвійного оподаткування.
Український уряд поки не вирішив проблему, хоча влада шукає варіанти. Про це розповів голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетьманцев в інтерв'ю РБК-Україна.
"З людей, які отримують гроші з України, утримується податок. Але якщо вони перебувають за кордоном понад півроку, то за законодавством податок має стягуватися і там теж. Виникає подвійне оподаткування. Проблема в тому, що для нього немає швидкого та простого рішення", - сказав Гетьманцев.
Цим питанням займався Мінфін. При цьому відбулися переговори із OECD. Тепер цією темою опікується перший віце-прем'єр — міністр економіки Юлія Свириденко, яка намагається вирішити питання шляхом надсилання листів до податкових служб низки країн.
"Дуже сміливий та незвичайний спосіб вирішення проблеми, врегульованої у семи десятках двосторонніх міжнародних договорів. Разом з тим, це, безумовно, просте та швидке вирішення. Наскільки воно ефективно — дізнаємося скоро. Це питання зараз її, ми очікуємо від неї якнайшвидшого вирішення. Переконаний., що їй вдасться вирішити проблему сотень тисяч українців швидше та ефективніше, ніж це робив Мінфін", — сказав народний депутат.
Проте, за його словами, катастрофи з подвійним оподаткуванням поки що точно немає, оскільки податки за 2022 рік сплачуються у 2023 році.
Повідомлялося, що взимку у Німеччині очікується збільшення кількості біженців з України. ФРН готова приймати їх.