Запровадження пільг з податку на прибуток для підприємств легкої промисловості знизило витрати виробників, але ситуацію в галузі в цілому не змінило в результаті збільшення обсягів дешевого імпорту і контрабанди.
Про це в інтерв'ю ZN.UA заявила голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості Валентина Ізовіт, яка ще за радянських часів курирувала розвиток легкої промисловості Україні в республіканському міністерстві.
«Частка китайських товарів на ринку зростає. Від’ємне сальдо в торгівлі одягом і взуттям України становить 1,5 млрд. дол. тільки за офіційними даними, без урахування контрабанди! Мені здається, оце і є справжня криза, і це те, з чого слід розпочинати економічні реформи. Я розумію, чому ми так дорого платимо за газ, - у нас його не вистачає. Але чому в уряді нікого не хвилює, навіщо ми імпортуємо в зростаючих обсягах не якісь високі технології, а те, що добре освоєне у виробництві вітчизняним бізнесом, - елементарні речі?!»
«Величезні валютні кошти йдуть за кордон, а в цей час закриваються підприємства легкої промисловості, сидять без роботи десятки тисяч людей ...Таке відчуття, що макроекономічна стабілізація - це тільки наш особистий інтерес, а не інтерес держави. За радянських часів у нашій галузі було зайнято 750 тисяч людей, сьогодні офіційно - 100 тисяч. Попит на нашу продукцію відтоді не знизився, а значно зріс як в Україні, так і за кордоном», - заявила глава Укрлегпрому.
Вона також підкреслила, що в Україні майже знищені суміжні з легкою промисловістю галузі, у сільському господарстві - виробництва льону, вовни, шкір; у хімічній галузі - виробництво хімічних ниток і волокон. Разом з тим розвиток легкої промисловості здатний дати поштовх суміжним галузям, забезпечити економічний розвиток України.