Співробітниками податкової міліції Державної фіскальної служби України ліквідовано тіньовий "центр ЗЕД-аутсорсингу", який надавав послуги із заниження цін на імпортовані товари, митне очищення і продаж "імпортного" податкового кредиту фіктивним підприємствам і конвертаційним центрам.
Як повідомили в Державній фіскальній службі України (ДФС), у 2012-2014 роках учасниками злочинної групи був створений ряд комерційних підприємств, які імітували активну легальну господарську діяльність, а насправді надавали незаконні послуги великим українським імпортерам іноземних товарів.
Тільки в 2014 році "центром ЗЕД-аутсорсингу" на територію України з порушеннями митного і податкового законодавства було ввезено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 72 млн грн.
Приблизний розмір завданої шкоди буде оцінений після проведення перевірок усіх підприємств, що входили в "центр ЗЕД - аутсорсингу", а також підприємств-контрагентів і конвертаційних центрів.
Слідством встановлено, що послугами цього центру з метою приховування реальної ринкової вартості імпортних товарів від митного оформлення (і як наслідок, зниження бази оподаткування з ПДВ), тривалий час користувався ряд великих гравців у сфері роздрібних продажів квітів, продуктів харчування та меблів.
Згідно з повідомленням відомства, для прикриття незаконної діяльності та блокування процесуальних дій з боку правоохоронних органів, організаторами і співучасниками "центру ЗЕД-аутсорсингу" було спеціально зареєстровано адвокатське об'єднання та отримано посвідчення адвокатів. В офісі цього об'єднання розташовувалася бухгалтерія і перебувала податкова звітність фіктивних СПД. При цьому, оформлення митної документації, як правило, здійснювалося в "мобільному офісі", в ролі якого виступав спеціально обладнаний автомобіль співучасниці даної злочинної групи.
У ході обшуків були вилучені підроблені штампи і печатки "Держкарантину", "Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України", "Державної екологічної інспекції в Київській обл.", "Державної санітарно-епідеміологічної служби України", а також печатки підприємств нерезидентів (Нідерланди, Великобританія), міжнародні контракти, інвойси, сертифікати якості ввезеного товару, міжнародні товарно-транспортні накладні, податкові накладні, акти виконаних робіт, рахунки фактур, незаповнені бланки вантажно-митних декларацій з печатками "Ввіз дозволено", печатки підприємств-резидентів.
В ДФС зазначають, що справа про "центрі ЗЕД-аутсорсингу" є по-своєму унікальним і показовим, оскільки це приклад так званої "інтелектуальної злочинності".
Як повідомлялося, у 2013 році в Україні податковою міліцією ліквідовано майже 40 "конвертаційних центрів", через які підприємства реального сектора економіки відмили понад 4 млрд гривень.