Податківці зможуть перевіряти бізнес через електронний аудит

Поділитися
Податківці зможуть перевіряти бізнес через електронний аудит
Для великих платників податків нововведення планується запровадити з 1 січня 2025 року, а для платників ПДВ - із 1 січня 2027 року.

Кабінет Міністрів розробив зміни до податкового законодавства, які надають податківцям додатковий механізм для проведення перевірок - електронний аудит.

Розроблені Мінфіном зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)» були ухвалені на засіданні Уряду 28 жовтня, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зміни передбачають обов’язок платників податків подавати до органів ДПС достовірні дані, експортовані з вихідної системи обліку: про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також про зміни у фінансово-господарському стані за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T). Такі дані слід надавати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Для великих платників податків таке зобов'язання планується лише з 1 січня 2025 року, а у платників ПДВ - із 1 січня 2027 року.

Також встановлюється відповідальність платників за неподання, несвоєчасне подання, подання з помилками стандартного аудиторського файлу (SAF-T).

Одночасно пропонується внести зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У Мінфіні вважають, що впровадження е-аудиту сприятиме удосконаленню ризик-орієнтованих підходів на доперевірочному та перевірочному етапах, а також підвищенню швидкості, точності та ефективності результатів перевірок.

Нагадаємо, в лютому 2021 року Кабінет Міністрів розблокував припинені на час карантину перевірки, а також дозволив контролюючим органам здійснювати ряд інших перевірок відповідно до закону про держбюджет.

Згідно з планом на 2021 рік, податкова має провести 462 перевірки холдингів, концернів, корпорацій та їх контрагентів, 3598 перевірок великого, середнього і малого бізнесу, 209 перевірок фінансових установ, тисячу шістсот шістьдесят чотири перевірки ФОП.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі