Ці недоліки є причиною ще однієї проблеми — закритості даних про сплату податків нафтотрейдерами, наголошує директор ВАТ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн в статті «Королі і капуста: як сплачують податки мережі АЗС» на сайті ZN.UA.
Попри вимоги закону, податківці відмовляються оприлюднювати ці відомості. Через це інформацію доводиться збирати по крихтах, за кадром залишається багато регіональних мереж, які взагалі живуть своїм життям і навіть не чули про податок на прибуток. Не доводиться виключати, що причиною закритості даних може бути й «кришування» деяких неплатників. Нелогічні речі вже простежуються на прикладі тієї ж БРСМ.
Щоб зняти підозри та підвищити ефективність збору податків — єдиного джерела фінансування оборони, треба об’єднати зусилля податківців і громадського сектору. Боротися є за що: якщо взяти за нормативний показник податкового навантаження на літр середній показник по трьох лідерах рейтингу — 2,07 грн/л, то недоплата по ринку 2023 року становила понад 6 млрд грн. Це майже 40% від потенційного обсягу податків на роздрібному ринку нафтопродуктів.
Раніше ми писали про те, що країна потребує грошей та підтримки з-за кордону, щоб фінансувати соціальні потреби.