Податківці хочуть краще відстежувати операції зі спиртом та електронними сигаретами: що планує уряд

Поділитися
Податківці хочуть краще відстежувати операції зі спиртом та електронними сигаретами: що планує уряд
Обіг підакцизних товарів хочуть відстежувати до місць продажів.

Уряд планує покращити Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, щоб перевіряти ланцюги постачання підакцизних товарів до місць продажів. Таке завдання сформульоване у Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки, яка оприлюднена на сайті Кабінету міністрів України.

Ефективно відстежувати операції з підакцизними товарами Україну спонукають директиви Європейського Союзу 2020/262/ЄС, 2014/40/ЄС, Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) № 2018/574.

В Кабміні вважають, що нинішня система має низку недоліків:

  • відсутність дієвої автоматизованої системи контролю за обігом маркованої продукції, зокрема за переміщенням алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
  • недосконалість роботи існуючої Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
  • відсутність можливості контролювати обіг рідин для електронних сигарет;
  • контролюючі органи не можуть прослідкувати ланцюги постачання підакцизних товарів;
  • неефективний відбір платників для податкових перевірок щодо обігу підакцизних товарів.

Тому урядовці планують у 2024-2026 роках удосконалити для належного обліку пального та спирту інформаційну систему, побудувати систему простежуваності за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. А головне - ідентифікувати і відстежити переміщення алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі із використанням даних касових апаратів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить приватизувати єдині майнові комплекси державних підприємств "Ічнянський спиртовий завод" та "Червоненський завод продтоварів".

У відомстві нагадали, що у серпні цього року ФДМУ виставив на аукціон Струтинський спиртзавод на Львівщині зі стартовою ціною 31,3 млн грн. У вересні найдорожчим за всю історію малої приватизації лотом, який виставив на аукціон Фонд держмайна, став Зарубинський спиртзавод у Тернопільській області. Стартова ціна – 245,4 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі