Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що країна на наступний рік маємо непокриту потребу від 12 до 15 мільярдів доларів. При цьому "діру" у 5 мільярдів доларів уряд повинен закрити самотужки, як варіант, збільшивши податки. Про це він розказав у подкасті Центру економічної стратегії та VoxUkraine "Що з економікою?".
За словами міністра, через затримки з виділенням пакетів оборонної допомоги від партнерів уряд уже почав витрачати на закупівлю зброї кошти, закладені для виплат грошового забезпечення військових наприкінці року. Саме тому під кінець року в бюджеті оборони виникне "дірка".
На його думку, детінізація економіки, боротьба з "чорним" ринком тютюну та іншої підакцизної продукції не зможуть нівелювати цю "діру" в бюджеті.
"Я зараз ще чую багато закликів побороти тіньовий сектор, навести порядок на митниці, БЕБ тощо. Звісно, я це все підтримую, але я досить обережний і скептичний щодо того, що це дозволить нам в найближчій перспективі знайти суттєвий ресурс", – сказав він.
Він також не виключає підвищення податків в Україні найближчим часом. Однак міністр не відповів на запитання про те, як саме зростуть податки.
"Я б уник відповіді на це запитання, бо для того, аби щось пропонувати, треба це правильно прорахувати і далі бути готовим це захищати. "Національна стратегія доходів" не передбачала підвищення рівня оподаткування на першому етапі. На першому етапі передбачалося створення довіри між бізнесом і владою. Але реальність є іншою, і той шалений додатковий тиск, який ми відчуваємо з точки зору необхідності забезпечення військових за рахунок внутрішнього ресурсу, на жаль, повинен мати відповідь".
Повідомлялось, що Мінфін працює над проєктом закону, який врегулює питання недостатності фінансової потужності бюджету. Як сподіваються в урядових колах збільшення ставок ПДВ на 2-3% та зростання майже у п'ять разів військового збору, допоможе отримати додаткові фінансові ресурси для воєнних потреб. Наразі ж ситуація є критичною, оскільки для підтримки воєнних потреб необхідно ще до 500 мільярдів гривень.