Платники податків скаржаться на податківців через відшкодування ПДВ

Інфографіка
Поділитися
У 2022 році було відшкодовано лише 69% від запитаного бізнесом.

Минулого року податкова служба відшкодувала платникам податків лише 69% від запитаного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Для порівняння, у 2021 році цей показник становив 91%, йдеться у дослідженні Опендатаботу.

Наголошується на важливості податку для держбюджету: «ПДВ — один із головних податків країни та чверть доходів до держбюджету. Під час війни ПДВ із вітчизняних товарів, з урахуванням відшкодування, становив 11% бюджету, ПДВ із імпортних товарів — 15%».

Проте у 2022 році спостерігалося суттєве скорочення надходжень. По-перше, імпорт скоротився в 1,5 рази на рік. По-друге, різкий спад пов'язаний зі звільненням від ПДВ авто та генераторів.

Внутрішній ПДВ, тобто податок на товари, вироблені у країні, майже не змінився до 2021 року.

«Важлива функція ПДВ – стимулювання експорту. Поки що експорт враховується за ставкою 0%, тому експортери за підсумками своєї діяльності мають право отримати відшкодування вже сплаченого ПДВ державою», — кажуть аналітики порталу.

Проблеми платників податків

Підприємці масово скаржаться на заблоковані ДПС податкові накладні та несвоєчасне відшкодування ПДВ. Якщо у 2021 році відшкодували 91% звернень, то минулого року цей показник скоротився майже на чверть – податкова відшкодувала лише 69% від запитаного бізнесом.

Це незважаючи на те, що у 2022 році було введено низку змін, які мають спростити роботу з ПДВ:

  • підприємцям зменшили штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних чи розрахунків коригування у них;
  • продовжили строки реєстрації податкових накладних до 5 днів;
  • Рада проголосувала за скорочення термінів перевірки щодо відшкодування ПДВ удвічі — до 30 днів.

Як писало ZN.UA, політику повернення ідеології агресивного збору податків, прихованого та явного збільшення адміністративного та податкового навантаження під час війни вже без жодних еківоків ретранслювали і в міжнародні зобов'язання України — грудневий Меморандум з МВФ та січневий Меморандум про взаєморозуміння з ЄС макрофінансової допомоги. Про це у статті "Сплата податків з-під кийку" пише В'ячеслав Черкашин, старший аналітик Інституту соціально-економічної трансформації.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі