Відповідно до базового макропрогнозу розвитку економіки України від Нацбанку, імовірність швидкої реалізації масштабного плану відбудови України ("плану Маршала") поки що становить менше 15%. Про це йдеться у останньому "Інфляційному звіті" НБУ.
Зазначається, що повоєнні плани відновлення України наразі передбачають тісну співпрацю з міжнародними кредиторами та донорами. Потрібно сотні мільярдів доларів.
"Масштабні надходження коштів на відбудову не закладено в припущення базового сценарію макроекономічного прогнозу, адже акумуляція таких ресурсів та деталізація відповідної програми наразі тривають", - йдеться у документі.
За очікуваннями НБУ, започаткування такого проекту в короткостроковій перспективі разом з євроінтеграційними реформами значно прискорить темпи економічного зростання.
Доходи населення зростатимуть значно швидше, ніж передбачалося в базовому сценарії, що обумовлюватиме посилення фундаментального інфляційного тиску. Проте його компенсуватимуть курсові ефекти через приплив валюти в країну та зниження премії за ризик.
"Це дасть змогу НБУ раніше почати цикл пом’якшення монетарної політики", - йдеться в огляді.
Як писало ZN.UA, 2023 рік має стати роком нашої перемоги, і ми вже розуміємо, що ця перемога не буде миттєвим актом. Побудова України нашої мрії потребуватиме часу, ресурсів і зусиль безпрецедентного у післявоєнній історії Європи масштабу. Досвід безлічі країн світу, що поставали з руїн руйнівних і кривавих воєн минулого століття, дозволяє оцінити шлях, який нам ще належить пройти. Детально читайте у матеріалі Сергія Корсунського, Надзвичайного і Повноважного Посола України в Японії - "Як збудувати Україну мрії після перемоги: приклади".