Так, товари Північної Кору експортувалися в Китай, Індію, Малайзію і Шрі-Ланку. Також у доповіді ООН зазначається факт того, що в КНДР продовжується робота зі створення ядерної зброї. Всупереч забороні, Північна Корея не згортає власну ядерну програму.
Крім того, експерти ООН вивчаються "повідомлення про заборонене співробітництво у сфері хімічної зброї, ракетних і традиційних озброєнь" між Пхеньяном і Дамаском. Мова йде, зокрема, про можливе обслуговування і ремонт сирійських систем ППО. Також вивчається факт можливої закупівлі Північною Кореєю зброї в африканських країн.
У понеділок, 11 вересня, Рада безпеки ООН має намір проголосувати за продовження санкцій проти КНДР. Так, нові санкції передбачають ембарго на поставки нафти КНДР і заморожування активів її лідера Кім Чен Ина. США також виступають ініціаторами заборони на експорт північнокорейського текстилю та найму громадян КНДР на роботу за її межами.
Нагадаємо, у п'ятницю, 8 вересня, представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні анонсувала введення Євросоюзом власних "автономних" санкції проти Північної Кореї на додаток до очікуваних санкцій Ради Безпеки ООН.
При цьому Китай погодився з необхідністю вжити додаткових заходів з боку ООН проти Північної Кореї після її недавнього ядерного випробування, але одночасно домагається діалогу для врегулювання кризи на Корейському півострові.