Південну Африку офіційно взяли в БРІК

Поділитися
Південно-Африканська Республіка сьогодні офіційно стала членом економічного клубу Китаю, Індії, Росії та Бразилії.

"Сьогодні Південно-Африканська Республіка формально прийнята в БРІК. Тепер цей блок буде називатися Брікс", - сказав міністр фінансів Індії Пранаб Мукерджі. Він знаходиться в Парижі на переговорах зі своїми колегами з інших країн.
Мукерджі також повідомив, що в квітні 2011 році пройде саміт Брікс у Китаї.
ПАР висловила бажання приєднатися до БРІК на саміті G20 12 листопада 2010 в Сеулі. Пізніше ідею залучення південноафриканської держави до діяльності БРІК схвалили Росія і Індія. Китай останнім схвалив приєднання Південно-Африканської Республіки до групи БРІК.
Економіка ПАР займає 31-е місце в світі за обсягом (за даними Світового банку). За прогнозом південноафриканського уряду, за минулий рік вона зросла на 3%, що відносно небагато в порівнянні, наприклад, з темпами росту в Індії та Китаї. ПАР виробляє третину ВВП всієї Африки південніше Сахари.
Абревіатура БРІК була вперше запропонована Джимом О'Ніл, аналітиком банку Goldman Sachs, в листопаді 2001 року в аналітичній записці банку і послужила приводом до інтеграційних процесів між чотирма країнами. Зараз багато інвесторів розподіляють свої активи, спираючись на класифікацію БРІК, тому країни - учасниці організації за останні роки значно зміцнили свої позиції в світі.
На частку країн, що входять до БРІК припадає 26% території Землі, 42% населення планети і 14,6% світового ВВП.
За матеріалами РБК
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі