Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" продовжує з російським "Газпромом" переговори про можливість купівлі газу в третьому кварталі 2016 року, однак необхідна для цього додаткова угода до контрактів 2009 року поки не підписана, заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.
Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", голова "Нафтогазу" зазначив, що для заповнення своїх газосховищ Україні буде достатньо газу з європейського напрямку. У зв'язку з цим, питання додаткової закупівлі палива у "Газпрому" несе для країни виключно комерційний характер.
"Ціна "Газпрому" зараз трохи нижче, ніж ціна європейських постачальників", – зазначив Коболєв.
Глава холдингу також підтвердив план по зустрічі опалювального сезону з запасами газу на рівні 14,5 млрд куб. м. Такі запаси, за його словами, можна підготувати і без закупівлі газу у РФ.
Раніше повідомлялося, що "Газпром" визначився з ціною свого газу для НАК "Нафтогазу України". На третій квартал вона знизилася ще більше і з липня складе $ 167,57 за тисячу кубометрів. Для початку поставок "Газпрому" потрібні тільки гроші.
Андрій Коболєв, у зв'язку з цим, повідомив, що пропозиція "Газпрому" в рамках контракту на постачання газу від 2009 року затребує від НАК "Нафтогаз України" передоплати відразу за 3 млрд куб. м, що абсолютно неприпустимо
Україна 6 квітня завершила попередній опалювальний сезон 2015/2016 років з найбільшими за останні п'ять років запасами блакитного палива у сховищах. Російський газ взимку безпосередньо у "Газпрому" не купувався, його імпорт зупинений ще з кінця листопада і не відновлений до цих пір.
Нагадаємо, що на другий квартал Росія пропонувала Україні ціну $ 177 за тис. куб. м. Однак ця цифра ще не враховує поправку на калорійність, що означає, що вартість російського газу для НАКу є в районі $ 182-183 за тис. куб. м. В "Нафтогазі" до сьогоднішнього дня цю ціну не вважали "нижче ринкової", як намагаються переконати в РФ.
У 2015 році Україна знизила залежність від газу з Росії в 2,3 рази, імпорту напряму від "Газпрому" всього лише 6,1 млрд куб. м газу. За підсумками попереднього 2014 року імпорт становив 14,5 млрд куб. м газу.